"Жената в живота е само една, всички останали са нейни сенки."?

Go down

"Жената в живота е само една, всички останали са нейни сенки."?

Писане by ENИGMA on Нед 27 Окт 2013 - 19:30

Нека си спретнем малка дискусия, понеже прекарвам поредната скучна вечер в офиса, а темата е интересна..

А вие на какво мнение сте?
Вярвате ли в това твърдение? Да/Не? Защо?
Ако сте на същото мнение, каква е вашата ЕДИНСТВЕНА жена? Как се запознахте? Как разбрахте че това е "ТЯ"?

Надявам се някой да се включи, и спокойна вечер, дами Kiss 
ENИGMA

Брой мнения : 41

Върнете се в началото Go down

Re: "Жената в живота е само една, всички останали са нейни сенки."?

Писане by Passion and Poison on Нед 27 Окт 2013 - 21:12

Мама?  
Извън варианта "мама" смятам, че всичко е до човек. Някои така се вглъбяват в дадена връзка, за която са отделили повече време, енергия и прочие, че последващо не се отварят напълно за друга подобно силна връзка. И търсят после във всяка друга "нея". Smile 
Passion and Poison

Брой мнения : 574
Възраст : 22
Местожителство : София

Писане by Гост on Пон 28 Окт 2013 - 9:52

Също не мисля. Когато приключат отношенията, лесно е да се изпадне във фазата на отрицание. Понякога дори е полезно. Но каквито и да са обстоятелствата, всеки е човек и всеки заслужава уважение - до доказване на противното Wink
Какво - вече не ми харесва и внезапно спря да бъде човек? Не пасва в матрицата на моето търсене и представи => СЯНКА?
М-м-м-не! Не мисля.

Гост
Гост

Писане by ENИGMA on Вто 29 Окт 2013 - 18:19

Passion and Poison написа:Мама?  
Извън варианта "мама" смятам, че всичко е до човек. Някои така се вглъбяват в дадена връзка, за която са отделили повече време, енергия и прочие, че последващо не се отварят напълно за друга подобно силна връзка. И търсят после във всяка друга "нея". Smile 
Мама че е единствена, единствена е.. ама там понятието е малко по-различно Embarassed 

Black Queen написа:Също не мисля. Когато приключат отношенията, лесно е да се изпадне във фазата на отрицание. Понякога дори е полезно. Но каквито и да са обстоятелствата, всеки е човек и всеки заслужава уважение - до доказване на противното Wink
Какво - вече не ми харесва и внезапно спря да бъде човек? Не пасва в матрицата на моето търсене и представи => СЯНКА?
М-м-м-не! Не мисля.
Хм, то уважението си е уважение, не е нужно да обичаш даден човек, за да го уважаваш.
Може би се има впредвид, че "птиченцето каца веднъж на рамото". Страшно много хора за жалост са на мнение, че истинската любов се случва веднъж в живота, и поради тази причина, когато си отиде всичко след нея е запълване на време или просто увлечение, което може би подсъзнателно, човек с такова убеждение не позволява да се разгори до "фаза обич".
ENИGMA

Брой мнения : 41

Писане by Гост on Вто 29 Окт 2013 - 23:36

ENИGMA написа:Страшно много хора за жалост са на мнение, че истинската любов се случва веднъж в живота, и поради тази причина, когато си отиде всичко след нея е запълване на време или просто увлечение, което може би подсъзнателно, човек с такова убеждение не позволява да се разгори до "фаза обич".
Мисля, че в тази сфера, повече от всяка друга, няма значение какво мислят другите, важно е какво усещаш ти. Не го казвам, защото допускам, че не го знаеш, а защото това е аксиома. Изходна точка.
А, дали любовта се случва веднъж или много пъти - пак мисля, че е много индивидуално!
За мен любовта е начин на възприятие. Отношение към живота и към себе си, на първо място, много преди да се превърне в конкретно чувство към конкретен човек.
И точно заради това, хората идват и си отиват. Включително онези, които обичаме. Любовта - за тези, които са способни на нея - не. Винаги има кого или какво да обичаш. Стига да поискаш. Стига да можеш.

Гост
Гост

Писане by The_Dreamer on Сря 30 Окт 2013 - 17:30

Аз не съм съгласна, че жената в живота е само една, защото никой не знае какво ще му поднесе бъдещето, пък и когато срещнеш наистина Подходящата няма да се наложи да мислиш за други или да я сравняваш с други и връзката с нея наистина ще е точно това, което искаш. Най- лошото е, че когато захапеш по най- неподходящата и се разделите, мислиш, че тя е единствена и т.н., което според мен си е пълен абсурд, защото ограничаваш себе се, недопускайки възможността наистина да срещнеш човека за теб.

The_Dreamer

Брой мнения : 81
Местожителство : Пловдив

Писане by UsualSuspect on Сря 13 Ное 2013 - 17:35

Първо искам само да вметна, че аз изключително много държа да помня всичките жени в живота си. Всяка ти дава по нещо , положително или отрицателно. Всяка те учи на нещо. Всяка оставя у тебе по една частица, която много или малко ти помага да се надграждаш като личност. Преди години бях твърде наивна да си мисля, че ''жената на живота'' е една. Не мисля така. Мисля, че има голяма любов, но не и любовта на живота. Мисля, че има жена , която си обичал повече от всички останали, но не и жена на живота. Произлизам от факта, че животът е твърде кратък и само ЕДИН...и за мен е неразбираемо как можем да живеем с такава кардинална нагласа относно някого...напротив. Единствената жена на живота си, си ти.
А и ... любовта е толкова преходна и толкова overrated, че ...когато става дума за нея с приставка ''.....НА ЖИВОТА'' и се струва твърде ............. изхвърлено.
И в повечето случай, когато сметнеш нещо или някого за НАЙ-НАЙ-НАЙ... след време НЕИЗБЕЖНО тази твоя нагласа се руши, от само себе си, от времето или предизвикана от нещо друго...или НЯКОЙ друг...
Но ... ако ще правя компромис в мнението си, мога да допълня, че ако някой дръзва съзнателно да определи коя аджаба е жената на живота му...нека го направи, когато доживее 65.

UsualSuspect

Брой мнения : 255

Писане by БлатнаФея on Чет 14 Ное 2013 - 0:11

"Жената" в живота не е само една. Жената, с която избираме да прекараме живота си, обаче е. И в това е красотата на въпросния избор - измежду всички избираме точно нея. Напълно осъзнато, не заслепени от "любов" (най-често хормони), нито повлияни от убеждението, че съдбата нещо си... и то така е писано... и просто няма как да не стане... и вие двете след десет години тичате на забавен кадър по някакъв плаж една срещу друга!

Поне така го мисля аз, де.
БлатнаФея

Брой мнения : 580

Писане by kukumjavka on Чет 14 Ное 2013 - 22:26

PointOfSuffering напълно съм съгласна с теб!
kukumjavka

Брой мнения : 33

Писане by Ins@ane on Пет 15 Ное 2013 - 5:05

Наистина, само една е. Само една винаги те боде някъде дълбоко в мислите ти. Дори да обичаш и стотици след нея, сянката й пак ще мъждука, някъде там, напомняща за скритото желание, олицетвоярващо нашия перфектен сценарий на развитие. Но живота обикновено ни сервира корени, наместо пай и ние се опитваме да компенсираме вкуса като си запушим носа.
Ins@ane

Брой мнения : 189
Възраст : 24
Местожителство : София

Писане by Просто Аз on Пет 15 Ное 2013 - 10:23

Според мен няма такова нещо като "жената на живота ми".Всички жени,които обичаме през живота си, оставят някаква следа в нас.Има жени,които обичаме повече и такива,които обичаме по-малко,но щом сме направили крачката да споделм с тях,дори и няколко месеца от безценното си време тук,то това ги прави достатъчно специални.Със сигурност не е една жената,за която си мислим,че е Единствена,Любима,Тя с главно "т".
Просто Аз

Брой мнения : 714
Местожителство : въображаеми светове

http://onemorepieceofshit.blogspot.com/

Писане by stardust on Нед 1 Дек 2013 - 5:40

Когато се влюбим винаги имаме тази склонност да поставяме другия на пиедестал и да гледаме на него (в случая - нея) с розови очила. А убеждението, че това е била ТЯ - Единствената и Неповторимата обикновено се получава тогава, когато поради някакви обстоятелства връзката с НЕЯ е приключила в момент, когато все още не сме напълно свалили тези розови очила, т.е. не сме си доизживели и изчерпили отношенията и емоцията в цялост. Самата емоционална незавършеност на ситуацията ни пречи да затворим след въпросната връзка вратата, която ни отваря очите за това колко още прекрасни и подходящи за нас хора има на този свят. Затова след всяка връзка, и особено след връзка, за която сме мислили, че сме били с НЕЯ (жената на живота ни), трябва да си дадем достатъчно време насаме, да пострадаме и почакаме, за да ни мине. И когато това се случи и се излекуваме от синдрома на Единствената, обикновено разбираме, че всъщност всяка жена, която срещаме по-късно и с която "трептим на една честота" би могла също чудесно да се впише в графата "Жена на живота ми" SmileАко не си дадем това време обаче, наистина е възможно да се хванем в капана на "всички други са просто НЕЙНИ сенки"... А всъщност светът е голям и готини жени дебнат отвсякъде Wink
stardust

Брой мнения : 168

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Върнете се в началото

- Similar topics