Съжителство с Хомофоб

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

Съжителство с Хомофоб

Писане by Гост on Пон 14 Окт 2013 - 23:47

На някой/някоя налагало ли й се е да съжителства с Хомофоб? Или впоследствие да открие, че някой от роднините й е разгневен Хомофоб?
Ако има такива, споделете как е при вас и как се справяте?

Гост
Гост

Върнете се в началото Go down

Re: Съжителство с Хомофоб

Писане by ???? on Вто 15 Окт 2013 - 12:00

Не обръщам внимание и не споделям личния си живот с такива хора.

????
Гост

Писане by Вишна on Вто 15 Окт 2013 - 12:03

Имаше един кратък период в живота ми, в който съжителствах с такъв, но причината да бъде хомофоб е, че реално той самият е "прикрит" и гей, който не приема себе си. Още не го е разбрал, но има време. Wink
Вишна

Брой мнения : 267
Възраст : 27
Местожителство : София

Писане by Shelly on Вто 15 Окт 2013 - 15:19

Изнасяш се
Shelly

Брой мнения : 1191
Местожителство : Пловдив

Писане by stifito on Вто 15 Окт 2013 - 15:23

Аз срещу брат ми... това е моята борба всеки ден откакто живеем заедно, без нашите... Стане ли въпрос за тази тема, се почва едни спорове, едни викове, че даже и до бой може да се стигне... Very Happy 
Не е лесно, никЪк!
stifito

Брой мнения : 1004
Възраст : 26
Местожителство : Gorna Orqhovica

Писане by Гост on Вто 15 Окт 2013 - 16:23

Една голяма част от хората, с които контактувам в ежедневието си, са хомофоби. Някои мои приятели са тормозени от роднините си - хомофоби. Сблъсквам се ежедневно с изстъпления всякакви. Обмислени и недообмислени обиди и квалификации. Включително наскоро ми дойде гост в къщата, семеен приятел, който под собствения ми покрив започна да ми разяснява кое как било в природата (показа завидно невежество по биология като за  лекар от ранга, който е).
Всичко това обижда. Наранява, понякога дори отчайва и обезкуражава. Колкото и корав човек да си, колкото и уверен да си в себе си, рано или късно неминуемо идва моментът на съмнението. Рано или късно човек е склонен да повярва, че именно сексуалната ориентация е причината, че ако не се бяхме родили такива, нещата щяха да бъдат много по-инакави.
Но рано или късно здравият разум надделява и се сещаш, че хомофобията, също както и расизма, нямат нищо общо със сексуалност или цвят на кожата. Те имат общо единствено с едно нещо - омразата и страха. Те са болест на хората, водени от омраза и страх. И за тези хора винаги ще се намери повод да мразят и да се страхуват. И ако е писано точно ти да попаднеш в радиуса на тяхната омраза и страхове, все ще се намери параграф, по който да минеш, дори да не е сексуалност или цвят на кожата.
Това, което не трябва да се забравя е, че за разлика от хомосексуалИЗЪМЪТ, омразата наистина е заразителна и всепоглъщаща отрова. Няма застраховка за нея - единствено автоконтрол. Волята да не допускаш това, което те залива отвън, да се отрази и на твоето вътре. Да не допуснеш ти, на свой ред, да мразиш и да отричаш другите по начина, по който теб те мразят и отричат. Не е лесна тая битка - но коя ли пък битка е?..

Последната промяна е направена от Black Queen на Вто 15 Окт 2013 - 16:24; мнението е било променяно общо 1 път

Гост
Гост

Писане by Вишна on Вто 15 Окт 2013 - 16:24

stifito написа:Аз срещу брат ми... това е моята борба всеки ден откакто живеем заедно, без нашите... Стане ли въпрос за тази тема, се почва едни спорове, едни викове, че даже и до бой може да се стигне... Very Happy 
Не е лесно, никЪк!
Аз имам само един въпрос...кое от изброеното е смешно? Виковете, споровете или евентуалният бой?Neutral 
Вишна

Брой мнения : 267
Възраст : 27

Писане by stifito on Вто 15 Окт 2013 - 17:03

Вишна написа:
stifito написа:Аз срещу брат ми... това е моята борба всеки ден откакто живеем заедно, без нашите... Стане ли въпрос за тази тема, се почва едни спорове, едни викове, че даже и до бой може да се стигне... Very Happy
Не е лесно, никЪк!
Аз имам само един въпрос...кое от изброеното е смешно? Виковете, споровете или евентуалният бой?Neutral
Братска любов, какво да кажа Very Happy ... винаги сме си били така, от малки се млатим. А хора които са ни гледали как се бием си умират от смях. Сега много рядко се случва... Но споровете са ни много разгорещени. Като се започне от някой битов проблем, преминаваме и през хомофобията му, расизмът и всякакви други казуси на които сме с различно мислене... Но като цяло не е толкова страшно, колкото звучи. С времето нещата се подобряват. ;]
stifito

Брой мнения : 1004
Възраст : 26
Местожителство : Gorna Orqhovica

Писане by nebb on Вто 15 Окт 2013 - 19:02

Black Queen написа:
Всичко това обижда. Наранява, понякога дори отчайва и обезкуражава...
Това, което не трябва да се забравя е, че за разлика от хомосексуалИЗЪМЪТ, омразата наистина е заразителна и всепоглъщаща отрова. Няма застраховка за нея - единствено автоконтрол. Волята да не допускаш това, което те залива отвън, да се отрази и на твоето вътре. Да не допуснеш ти, на свой ред, да мразиш и да отричаш другите по начина, по който теб те мразят и отричат. Не е лесна тая битка - но коя ли пък битка е?..
С това съм напълно съгласна.
nebb

Брой мнения : 401

Писане by Shelly on Вто 15 Окт 2013 - 19:26

stifito написа:
Братска любов, какво да кажа Very Happy ... винаги сме си били така, от малки се млатим. А хора които са ни гледали как се бием си умират от смях. Сега много рядко се случва... Но споровете са ни много разгорещени. Като се започне от някой битов проблем, преминаваме и през хомофобията му, расизмът и всякакви други казуси на които сме с различно мислене... Но като цяло не е толкова страшно, колкото звучи. С времето нещата се подобряват. ;]
offtopic Понякога се изумявам на какво могат да се смеят хората.
За съжителството с хомофоб. След краткото ми горно мнение, ще се запиша с още едно кратко. Може да не можем да избираме какви да бъдем, но определено можем да избираме с какви хора да общуваме. Човек може да "попадне" в дадена среда, която го потиска. Ако е достатъчно осъзнат, просто излиза от нея. Не всичко в живота е лесно, просто или въпрос на личен избор. Но специално това - е. Аз не искам да живея с човек, който мразя. ОТ къде на къде пък ще търпя такъв, който ме мрази?
Естествено, говоря за самостоятелните хора. Не желая да си представям какво би било да съм осъзната лесбийка на 15 години.
Shelly

Писане by Гост on Вто 15 Окт 2013 - 19:28

nebb написа:
С това съм напълно съгласна.
Чакай да изнаглея максимално, а с останалото не си ли? Wink

Гост
Гост

Писане by Empatiya on Вто 15 Окт 2013 - 19:28

Споделям напълно мнението на Black Queen.Разсизмът, сексизмът, хомофобията и всякакви прояви на омразата ме отвращават.
Empatiya

Брой мнения : 18
Възраст : 20
Местожителство : Варна

Писане by Гост on Вто 15 Окт 2013 - 20:15

Shelly написа:Може да не можем да избираме какви да бъдем, но определено можем да избираме с какви хора да общуваме. Човек може да "попадне" в дадена среда, която го потиска. Ако е достатъчно осъзнат, просто излиза от нея. Не всичко в живота е лесно, просто или въпрос на личен избор. Но специално това - е.
Де да можеше!
Родителите си и семейството, в което се родиш избираш ли ги? Не - поне не в съзнателния смисъл на думатаSmile. Да кажем, че след един момент можеш да избереш да не общуваш с тях. Или те с теб. Кофти ситуация, ама какво да се прави - случва се.

Колегите си избираш ли ги? Не. Сега, има ситуации, в които може да се наложи и работата да си напуснеш заради хомофобия, ама нормално да се мъчиш да не се стига дотам.

Съседите си избираш ли ги? По критерий хомофобия? Ще напуснеш ли дома си, ако съседите ти са хомофоби?

А средата...какво ако огромната част от познатите ти - онези хора, с които, без да "ядеш с тях от една чиния", са част от ежедневието ти - какво когато всички те са хомофоби? Латентни, изявени, всякакви. Тук може да се спори кое е по-малкото зло - да си открита или да не си. Ако си открита, една част от тях ще си отидат от теб тутакси - добре си отишли, дет се вика!
Малката част останали ще се правят на 3 и половина и на 6 без 15, но няма да се удържат - ще ти натякват, ще странят от теб, за тях ти ще си половин човек - просто защото човекът до теб има 20 см. по-малко месо. Тогава ти ще си отидеш от тях. И после?..Ето какво после - остават ти този кръг познати и ПРИЯТЕЛИ, които си траят. хомофобстват прикрито. Те си мислят, че всички ние сме "грешка на природата" /цитатът директен/, но се опитват да вярват, че ти си изключение. Или се опитват да се правят, че вярват. Просто защото присъстваш. някъде, някак си, около тях.
И, да, остава кръгът от "средите"...
И това е. Кръгът от 20-те жени на кръст тук и на още няколко места.

И всичко това, уви, не е въпрос на избор. Това е даденост, която не можем да променим. Но можем да променим себе си така, че това да не ни пречи. Много...

Естествено, говоря за самостоятелните хора. Не желая да си представям какво би било да съм осъзната лесбийка на 15 години.
Съвсем честно да ти споделя, на 15 ми беше много по-лесно, отколкото на 30. Поради простата причина, че тогава нямаше толкова хора, които да знаят за мен. Тогава не бях видяла толкова много хора, на които съм вярвала и които съм обичала, които да ми обърнат гръб ПРОСТО ЗАЩОТО съм лесбийка. Тогава не знаех какви са мащабите на хомофобията и не знаех, че въпреки всичко ще избера да живея в България, а не в страна от цивилизования свят. И, което е най-важното, тогава още не знаех, че няма да мога да надвия себе си и няма да мога да играя курва, за да оцелявам в този свят, доминиран от мъже.

Последната промяна е направена от Black Queen на Вто 15 Окт 2013 - 20:22; мнението е било променяно общо 1 път

Гост
Гост

Писане by nebb on Вто 15 Окт 2013 - 20:22

Затруднена съм да ти отговоря, Маркизо. Не съм отговорила още на себе си кой е първоизточника на омразата (за страховете не знам) - как, кога и под влиянието на кого се заражда. Дали е плод на социума, който те обгражда, а и също какво толкова ти носи, че да се стремиш да я подклаждаш, дали ти носи утехата, че си с нещо по-добър от другите. И защо някои хора имат нужда от "жертви". Не знам на какво се дължат хомофобията, расизмът, антисемитизма. Не ги разбирам, не съм и контактувала много с такива хора, които да се опитат да ми ги обяснят. Така че мога с известна условност да се съглася и с мнението ти, че в основата на расизма и хомофобията седи чистата омраза ( но пък възниква въпроса - на какво се дължи тя). Това, което съм наблюдавала като поведение (изобщо) е, че ако някой не те харесва, няма да хареса и усмивката ти. Едно поведение на пълното отрицание. При това твърде шумно. Защото клоуните имат нужда от публика. Може би.
Относно хомофобията в ежедневието - как мога да коментирам нечий живот? Да изходим от там, че сме различни като светоусещане, семейна среда, в живота ни са се появявали различни хора, изборът кой да остане и защо вероятно също е различен, различни ситуации в ежедневието, както и различен поглед върху тях. Не знам, може би аз имах късмет да срещна някакви свестни хора, може пък и в някакъв етап съзнателно да съм си ги оставила до себе си, за да не изпитвам дискомфорт - мина доста време, не помня вече кое е водещото. Осъзнавам, че проблемът може и да е в мен - да пропускам ситуации, които биха ме наранили.
nebb

Писане by Shelly on Вто 15 Окт 2013 - 20:43

Black Queen написа:
Родителите си и семейството, в което се родиш избираш ли ги? Не - поне не в съзнателния смисъл на думатаSmile. Да кажем, че след един момент можеш да избереш да не общуваш с тях. Или те с теб. Кофти ситуация, ама какво да се прави - случва се.

Колегите си избираш ли ги? Не. Сега, има ситуации, в които може да се наложи и работата да си напуснеш заради хомофобия, ама нормално да се мъчиш да не се стига дотам.

Съседите си избираш ли ги? По критерий хомофобия? Ще напуснеш ли дома си, ако съседите ти са хомофоби?

А средата...какво ако огромната част от познатите ти - онези хора, с които, без да "ядеш с тях от една чиния", са част от ежедневието ти - какво когато всички те са хомофоби? Латентни, изявени, всякакви. Тук може да се спори кое е по-малкото зло - да си открита или да не си. Ако си открита, една част от тях ще си отидат от теб тутакси - добре си отишли, дет се вика!
Семейството си не го избирам. Избирам дали да живея с тях. Знаят за мен, открити хомофоби са, не живея с тях.
Колегите си... избираш си работното място и с кои хора да общуваш извън рамките на задължителната комуникация. Лично съм казала на единия си шеф, две колежки и един колега. Останалите вероятно се досещат. Друго освен разбиране не съм срещнала. На предната ми работа не беше така. Смених я.
Средата: всичките ми приятели знаят за ориентацията ми. Голяма част от познатите ми също. Някои си отидоха, някои отпратих. Тези, които останаха, обичам безкрайно и вярвам, че когато мислят за мен, мислят за човека мен, а не за приятелката си-лесбийка. В средите не се движа, за какво ми е? Харесвам си моята среда и моите хора. Мога да съм себе си, без да се притеснявам.
Не казвам, че няма хомофобия около мен. Напротив, розовите очила не ми отиват. И е дразнещо, когато се натискам с мацка в дискотека, някакъв странен пич да се опитва да се напъха между нас. Може да не е хомофобия, но е противно.
Мисълта ми е, че има неща, които зависят от нас и такива, които не. За какво живеем, ако не се опитаме да си осигурим спокойствие, разбиране и среда, в която да се развиваш вместо да те потиска?
Разбирам и позицията ти, кралице и по този повод ще нагодя един любим мой цитат. "Жалко е че си цинична. Но сигурно си имаш повод. Което е още по-жалко"
Shelly

Писане by Гост on Вто 15 Окт 2013 - 21:45

Shelly написа:За какво живеем, ако не се опитаме да си осигурим спокойствие, разбиране и среда, в която да се развиваш вместо да те потиска?
Чела съм някъде, че до една възраст човек се опитва да нагажда средата към себе си. След една възраст се опитва да нагоди себе си към средата. Но някъде по трасето установих, че който и подход да избереш, половината на 1000 е все 500.  
Общуването с хомофоби, в нашите условия, не е въпрос на избор. Превъзпитаването или препрограмирането на ориенталско-балкански-пост-комунистически и текезесарски манталитет и ценности, е утопия.

Пълното избягване на контакт с такива хора, в нашите условия, също.

А, че човек свиква с почти всяка ситуация и само от него зависи дали ще се чувства добре или зле в нея, е също факт.
В случая не става въпрос за цинизъм, Шели. Става дума за нещата от живота. Фактите, каквито са. Включително нещата, които споделяш и ти.

Гост
Гост

Писане by Shelly on Вто 15 Окт 2013 - 22:00

То нещата от живота ни правят цинични. Изказах позицията си и нямам намерение да убеждавам никого в нея. Но продължавам да Ви чета с интерес
Shelly

Писане by nebb on Вто 15 Окт 2013 - 22:12

Black Queen написа:

Превъзпитаването или препрограмирането на ориенталско-балкански-пост-комунистически и текезесарски манталитет и ценности, е утопия.
Аз имам един въпрос - разговорите не помагат ли?
nebb

Писане by Гост on Вто 15 Окт 2013 - 23:25

nebb написа:
Аз имам един въпрос - разговорите не помагат ли?

С ръка на сърцето, не! Човек или е склонен да възприеме, че има пълноценен житейски модел извън неговия си, или не е. И ако е второто, то няма разговори, доводи, доказателства, аргументи или каквото и да е, което може да промени нещата.

Хората, които смятат хомосексуалността за болест и неестествено състояние, страдат от невъзможността да приемат света извън собствените си рамки. Непосилно им е. В известен смисъл може да се каже, че просто не може да се очаква от тях. И всеки опит за промяна среща вълна от съпротива - вътрешна, дълбока и искрена. От надигащите се страхове, че приемането, признаването, че може да съществува житейски модел, различен от техния, който да не е болен и извратен - самата идея за това ще разруши техния собствен свят.
Затова ни мразят, не за друго. Колко пъти си чела и срещала лозунга: "Да опазим децата от вредното влияние на хомосексуалистите"?  Няма никакво значение колко смешно или абсурдно звучи това - всяка лъжа, повторена достатъчен брой пъти, се превръща в истина. А когато бъде превърната в повод за достатъчен брой убийства, се превръща в идеология.

Не е случайно и замесването на децата. Не е случайно и поставянето под общ знаменател на хомосексуалност и педофилия - децата са основна разменна монета във всеки случай на обществена манипулация, при това, универсално конвертируема разменна монета. Хората не са толкова чак тъпи, нека не ги подценяваме.
Демонизирането  на ХОМОСЕКСУАЛИСТИТЕ е техният начин да защитят собствения си свят, не от някого или нещо друго, а от самите себе си. От идеята, че подобна алтернатива в природата въобще съществува. И от последствията, които тази идея би донесла за тях. Защото персоните, които са подвластни на хомофобията, най-често страдат от личностна и сексуална неувереност и комплекси. Голяма част от тези хора са водени от едно дълбоко таено и искрено вярвано убеждение-че техният шанс за партньор се гради единствено на това, че "всички момиченца харесват момченца и обратното".
Техните избори и вкусове, техният живот е бил програмиран върху това просто уравнение=> Мъж+Жена=Нормално; (Мъж+Жена)хДете= Нормално Семейство.

Извади само една величина от това уравнение и всичкото ментален и ценностен софтуер ще даде накъсо. И дотам-целият им свят ще се срине като кула от карти.
Това е моята версия по въпроса, кого и какво точно пазят "пазителите на традиционните семейни и религиозни ценности"Wink

Гост
Гост

Писане by nebb on Вто 15 Окт 2013 - 23:55

Ако е така, какво е решението? Да ги чакаш да измрат ли?
Прости ми оптимизма, Маркизо, но вярвам, че под влияние на авторитети, лични преживявания и разкриване на нови гледни точки светове се сриват и се градят нови. Човек се променя, убежденията му също.
nebb

Писане by Гост on Сря 16 Окт 2013 - 0:34

nebb написа:Ако е така, какво е решението? Да ги чакаш да измрат ли?
Същия въпрос може да се зададе за всяко болестно или криминално състояние в обществото - само дето това не се числи към никоя от двете графи и е доста по-масово.
И не, не ги чакаш да измрат - нямаш толкова време, а и да измрат, след тях ще дойдат други, същите...светът се променя много по-бавно, отколкото тече животът ни. И, независимо от темповете на промяна, в него винаги ще има светла и тъмна страна.

Аз лично се уча да приемам и съжителствам и с двете.

Гост
Гост

Писане by Гост on Сря 16 Окт 2013 - 1:36

Black Queen написа:
Всичко това обижда. Наранява, понякога дори отчайва и обезкуражава. Колкото и корав човек да си, колкото и уверен да си в себе си, рано или късно неминуемо идва моментът на съмнението.

Но рано или късно здравият разум надделява и се сещаш, че хомофобията, също както и расизма, нямат нищо общо със сексуалност или цвят на кожата. Те имат общо единствено с едно нещо - омразата и страха. Те са болест на хората, водени от омраза и страх.
Няма как да не обиди и нарани, за отчаянието да не говорим, когато разбираш, че това от което си се страхувал живее под твоя покрив и те гледа с поглед "остани на безопасно разстояние, знам, че си неуравновесен и болен" и после ти казва, цитирам: "Трябва да отидеш при психоаналитик и да се лекуваш, ти си болна и си за лечение, това е болест, това е извратено." или "хубаво, бъди си с който искаш, правете си каквото искате, само аз не искам да разбирам за това никога и никога да не ме запознаваш с жената и стой далече и не ме замесвай в нищо свързано с живота ти".
Е, първото, поне за мен е най-неприятното нещо, което мога да чуя, че сме били с психично отклонение, но поне докато се опитвах да повярвам на ушите си... ми се привидяха най-красивите съзвездия посред бял ден, кой може да се похвали с това? Wink 

И да, всъщност... никак не е забавно и шегите не са уместни, защото веднъж вече се стигна до бой....

Гост
Гост

Писане by nebb on Сря 16 Окт 2013 - 10:53

Himalaya, това, което прочетох е просто брутално, особено частта с физическата саморазправа. Мога само да ти пожелая скоро да делиш покрив с други хора.

Маркизо, може би съществува хомофобия по презумпция, в резултат от наслоени семейни и обществени ценности, и такава - плод на искрената вяра в нея. Не съм убедена, че нещата в първата група не подлежат на промяна. Която отнема години, може би десетилетия. Може би човек не трябва да се отказва от комуникацията, което вероятно е много уморително, може би отчайващо, дори само заради това, че тези хора ще възпитават децата си.
Пишейки това днес знам, че - първо, че животът е твърде превратен и по стечение на обстоятелствата след няколко години може да се окажа в позицията на напълно споделяща мнението ти по този въпрос; второ - че съм била облагодетелствана; трето - напълно разбирам, че моят свят не е твоят. Ясно осъзнавам, че от третото вероятно произхожда второто.
nebb

Писане by Гост on Сря 16 Окт 2013 - 11:19

Хах, като се замисля, не знам какво впечатление оставих. Все пак, с всичко казано не исках да кажа, че всички хомофоби са изроди по презумпция /но няма какво да се лъжем, една голяма част са.../ или че аз съм преживяла нещо кой знае какво по-различно, от всеки друг в ситуацията, за която говорим. В крайна сметка, болно ми е че е така, болно ми е за всяка една, която пише всичките тези случки, които неволно сравнявам с всичко чуто от приятели и собствено изживяно и нещата...са толкова еднакви!
Имам чувството че всички агресори делят един мозък, който използва едни и същи думи и средства по темата. Демонстрира едни и същи реакции...
Himalaya, не знам дали ще ти стане по-леко, но мога само да ти кажа, че не си единствената, не си първата и последната, не си ти в грешка и нищо не зависи от теб да промениш - освен да се отделиш от тях колкото може по-бързо и по-далеч. И да не допуснеш това да те трови или озлобява...знам колко е трудно. Но един ден, когато тази ситуация вече е зад гърба ти, ще виждаш нещата от съвсем друга перспектива.
Какво да кажа...кураж на всички, които преминават през труден момент! В крайна сметка, не сме толкова сами. Заедно сме, не сме единствени - на тези преди нас им е било много по-трудно и пак са оцелявали и са се съхранили. Животът изпитва силните. Слабите са цял живот на колене и на тях изпитания не са им нужни.

Гост
Гост

Писане by UsualSuspect on Нед 20 Окт 2013 - 3:09

С риск да прозвуча глуповато и снобарски... бих искала да изложа няколко мнения по въпроса.

Първо искам да попитам в днешна дата кои хора са хомофоби?
Ония простаци, дето хулят по форуми и сайтове? За тези елементарни и бедни хорица ли става въпрос?
Или за ония фейк християнчета, дето са прочели 5 пасажа от библията и вече я разнасят гръмогласно отстоявайки великата вяра...
Да не са онзи потресаващо ЧУДОВИЩЕН процент от ''мъжете'', които са адски хомофобично настроени към ''педалите да умрат'', а ''лесботата са си шеС'' ?
Не знам... аз не мога да нарека никой ''едиквосиФОБ'', защото за да носиш такъв статус, той трябва да бъде конкретно обоснован...
Аз до сега адекватен хомофоб с точно и ясно мнение по въпроса не съм срещала...
Хора хомофоби за мен няма, има зли и ограничени и страхливи...но не и хомофоби...
Никой хетеросексуален в живота ми не се е обосновал категорично и най-вече реално относно това защо бил той ''хомофоб''...
Особено в помийна държава като тази, в която простолюдието е повече от морския пясък... с толкова мощен хорски упадък...не знам и аз за каква хомофобия си говорим...
Всичко е една проста бездънна и жалка омраза... към различното и неразбираемото.
Много съм се палила и аз...години наред. С всякакви идиоти съм спорила, но пораснах и осъзнах, че няма смисъл.
Според мен ...колкото и банално да звучи, интелекта си ти идва отвътре. Без някакъв елементарен такъв... нищо не правим. Нищо няма смисъл да обясняваме. Защото хората просто не искат да знаят.
На тях си им е добре да отричат и нападат.
И честно казано в кръга от хора, с които общувам такива не се допускат... съжалявам, имам един живот и не го деля с хора, които имат неясен проблем относно това какво представлявам.
И ако наистина има чиста ''раса'' хомофоби...тогава нека аз да бъда ''хомофобфоб''. Поне имам ясна причина за това.

UsualSuspect

Брой мнения : 255

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото