Бригада в чужбина

Go down

Бригада в чужбина

Писане by ... on Сря 9 Окт 2013 - 13:55

Здравейте!
Някой ходил ли е на бригада? Ако да, с коя фирма?
Споделете опит и впечатления,ще ми е от полза! Wink 

...

Брой мнения : 234
Местожителство : НЕактивен !

Върнете се в началото Go down

Re: Бригада в чужбина

Писане by Erdbeben on Сря 9 Окт 2013 - 14:42

Тази година бях на бригада в САЩ. Заминах с Usit Colours. Като цяло май всички агенции са горе-долу еднакви - ден година храни. Много пари ти трябват за заминаване и ако си в район с минимална ставка, няма да се върнеш с много. Като цяло съм сравнително доволна, като се има предвид, че квартирата ми беше безобразно скъпа, давах много пари за цигари и глупости, а също така си хванах втората работа месец след като пристигнах.
Erdbeben

Брой мнения : 751
Възраст : 25
Местожителство : София

Писане by Гост on Чет 10 Окт 2013 - 19:50

Съвсем наскоро четох статия с разказ на едно такова момиче...заминало на бригада. Яд ме е, че не мога да я намеря. Но може би по-добре, всеки с опита си, в крайна сметка. Не знам какви ти са очакванията, но като цяло положението никак не е розово , особено когато си млад и неопитен.
В едно можеш да си сигурна-тази схема е направена, за да печелят работодателите, посредническите агенции и всички по веригата. както в общия случай "народа го духа" - иначе казано, студентите са тези, от които се печели, а не които печелят Smile

Много пари е невъзможно да се изкарат, ако не си на загуба накрая, пак добре. Ако е да си покриеш екскурзията - може би има и по-добри начини да видиш Америка /или която държава си си избрала/ освен зад тезгяха по закусвалните.

не знам, аз щях да заминавам в първи курс, даже си бях подала документи, бях и платила някакви пари, но се отказах. И не съжалявам.

Не бих рекламирала на никого подобно мероприятие, освен ако не си пада малко мазохист, не даяни да бачка по 12 часа, за малко пари, при пълна несигурност, често и в нелегалност и с доста солени разходи, в името на самото изживяване Smile

Гост
Гост

Писане by Luvcheto_90 on Вто 12 Ное 2013 - 23:25

Бях на бригада в последните 2 години.. в Англия. Печелят се доста добри пари стига да си работлив човек! Ако искаш ми пиши на лични да ти обясня за какво става на въпрос и ще ти отговоря на въпросите, които те притесняват. А за САЩ доколкото съм чувала от приятели и познати там е пито-платено. Не се връщаш със спечелени пари, но всички казват, че в САЩ е по-добре откъм работа и забавления.
Luvcheto_90

Брой мнения : 29
Възраст : 27

Писане by stardust on Сря 13 Ное 2013 - 3:30

Не знам в момента точно как е, но преди време аз ходих 3 поредни лета на бригада в САЩ и да ви кажа... ако не си заслужаваше, нямаше да се върна там пак и пак Smile
По темата мога роман да напиша, но тъй като въпросът е конкретно за фирмите - трите пъти ползвах услугите на различни, с две от тях (не ги помня как се казват, но ако настояваш, ще се разровя из архивите си) нямах проблеми. И двете бяха софийски фирми и въпреки, че уж имаше условие да не се повтаря човек, чак и потретване ми уредиха Smile Но за първата, която изпозвах (и знам, че е още действаща) мога да кажа едно: НЕ използвай услугите на "Поликонтакт" (или както аз им викам "Полищепсел") във Варна! Не бяха уведомили хотелът, с който сключих договор, че ще закъснея със седмица и се озовах без работа и без подслон на третия ден от пристигането си... Кофти тръпка, особено когато си на другия край на света, не познаваш никого на континента, имаш 100 долара в джоба и помниш 10-15 думи от езика... Но хубавото на Америка е, че там и в такава ситуация човек може да оцелее, та даже и да се уреди по-добре от първоначално подписаното.
Та, ако ако те интересува бригада конкретно в Америка и имаш нужда от каквото и да е ноу хау, пиши ми на лични. Моят опит е вече на ръждясване, но все пак доста поврях и покипях, та ще помогна с каквото мога.
stardust

Брой мнения : 168

Писане by kukumjavka on Съб 16 Ное 2013 - 16:03

Аз бях на бригада в САЩ 2007. Според мен Юзит Калърс бяха и остават най-добри. Ако на някой му трябва работодател да пише лс, още поддържам контакт с Аквапарка, в който работих.
kukumjavka

Брой мнения : 33

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Върнете се в началото