Кариера или личен живот?

Go down

Кариера или...личен живот?

33% 33% 
[ 13 ]
58% 58% 
[ 23 ]
9% 9% 
[ 4 ]

Общо гласове : 40

Кариера или личен живот?

Писане by ???? on Сря 5 Юни 2013 - 22:28

Здравейте,
Напоследък ми хрумна идеята за тази анкета между кариерата (мечтана професия, издигане в йерархията, големи финансови възможности) и личния живот (истинската любов, щастие, радост). Темата е свързана с момента, когато се налага да се направи избор между едно от двете.

????
Гост

Върнете се в началото Go down

Re: Кариера или личен живот?

Писане by MarieLLa on Вто 25 Юни 2013 - 0:58

Ами при липсата на личния живот (истинската любов, щастие, радост и т.н) отговора е кариера.. 
Ако пък някой слънчев ден (в близките 50г) дойде и тоя момент за личния живот тогава ще го мисля...
MarieLLa

Брой мнения : 17
Възраст : 29
Местожителство : По света и у нас, Italy

Писане by Passion and Poison on Вто 25 Юни 2013 - 9:48

Кариерата се изгражда, за да се подкрепи личният живот..

Последната промяна е направена от Passion and Poison на Сря 26 Юни 2013 - 11:11; мнението е било променяно общо 1 път
Passion and Poison

Брой мнения : 574
Възраст : 22
Местожителство : София

Писане by Marinki on Вто 25 Юни 2013 - 17:20

Passion, значи ти си за двете: кариера+ личен живот Smile
Marinki

Брой мнения : 206
Възраст : 36

Писане by semper_fi on Сря 26 Юни 2013 - 11:00

Аз пък не знам как да отговоря на анкетата.

В книгите и филмите вечно има някакви хора, които трябва да "избират" трудно, мъчително и драматично, между работата и семейството си. Обаче за не толкова краткия си живот, досега не съм срещнала в реалността подобен избор. Или поне не в този вариант.
Обичайно хората, които имат добра работа, развиват се кариерно и имат стабилни доходи имат и хубава, дългосрочна връзка.
Тези, за които работата не е приоритет, пребивават в по-краткосрочни, лесно разпадащи се отношения.
/това важи за общия случай и съвсем не изключва изключения/

Имаше времена, в които смятах, че "връзките" ми се провалят, защото много работя. После порастнах и разбрах, че причините далеч не са 2-3 часа повече време в офиса или "приоритизирането" на кариерата. По-скоро в несъвместимостта на ценностните системи, но това е друга тема.

Сега дори не мога да си представя подобен избор. В смисъл - ако работата ми е толкова много и "кариерата" изисква 20 часа на денонощие време от мен, очевидно нещо куца. Дали КПД-то ми, дали изискванията на професията, дали неспособността ми да се организирам или просто работодателя ми е луд - всеки случай е различен. Но при всички положения нещо не е наред и то трябва да се коригира.
Ако пък партньорът ми "ревнува" от работата, която очевидно носи блага на НАС или няма какво да прави по цял ден и очаква от мен да съм разположение всички 24 часа ... ами очевидно имаме разминаване в ценностната система Wink

Ох, много се отплеснах ... идеята ми е, че ако работата е правилната и партньора е правилен, този въпрос няма как да стои.
Обвиненията към жените, че са "занемарили" семейството си /видиш ли!/, за да гонят кариера ... много 19 век, много партриархално... а според мен този "казус" произлиза именно от там.
Пфу, стига толкоз
semper_fi

Брой мнения : 1359
Възраст : 33

Писане by Shelly on Сря 26 Юни 2013 - 15:15

Шоколад или сладолед? И дветеSmile
Много е кофти да се включиш някъде след semper_fi...
Ако си решил нещо да ти пречи на личния живот, дали ще е кариера или нещо друго - все ще си намериш пречки, причини, оправдания.
Пък ако си решил да мързелуваш, винаги можеш да го замаскираш като "връзката ми е по-важна"
Не ги разбирам аз тези или... или, ако... няма как...
`дет се вика want it all
Shelly

Брой мнения : 1191
Местожителство : Пловдив

Писане by semper_fi on Сря 26 Юни 2013 - 15:27

offtopic
Ако още веднъж кажеш, че не ти харесва да пишеш след мен, една дума повече няма да обеля! Е**ти любовта, чудото и ... Ей!
semper_fi

Брой мнения : 1359
Възраст : 33

Писане by Shelly on Сря 26 Юни 2013 - 15:30

Моля, извинете. Правя корекция. Замести думата "кофти" с думата "трудно" и го погледни като комплиментsunny
Пък и ти знаеш моята "трудна" любов, не се оплаквай
И за да не съм съвсем офф-топик, да попитам нещо по темата.
Според тези, които смятат, че кариерата може да пречи на личния живот, това за всякакви професии ли важи, или само за някои конкретни такива?
Shelly

Брой мнения : 1191
Местожителство : Пловдив

Писане by Гост on Вто 25 Мар 2014 - 0:00

Къде на шега, къде доста сериозно, често ми се случва да казвам, че не мога да избера кое ми е по-важно: националната сигурност или момичетата Very Happy
От перспективата на времето, стремя се да създам стабилна кариера, целя се във висок пост и затова инвестирам именно в бъдещето си професионално развитие.
Личният живот, разбирам, ще трябва някак да се намести около кариерата.
И макар да съм съгласна с изказването на Passion an Posion, че кариерата се изгражда за да покрепи личния живот, смея да твърдя и че това е въпрос на обстоятелства.
Non sibi sed patriae - от латински език - "Не за себе си, а за родината" : има такива професионални пътища, които не вървят ръка за ръка с идеята за семейство и спокоен личен живот.
В този ред на мисли, кариерното развитие, което съм избрала за себе си от доста дълго време не спира да поставя дилеми, които умът и сърцето едва ли ще разрешат лесно. Но ето го най-важното: все пак АЗ вече съм направила своя избор, нали? Един вид... това не означава ли, че всъщност всичко е решено? Wink

Гост
Гост

Писане by Гост on Вто 25 Мар 2014 - 0:26

Ако ми се наложи да правя избор между двете, или съм сбъркала професията си или съм сбъркала човека до мен...
и след като работата ми вероятно никога няма да е стандартна от 9 до 17... се надявам в ненормалния ми творчески график да срещна разбиране, защото ако искаш и двете трябва да има начин да се балансира...

Гост
Гост

Писане by Шарената_сянка on Вто 25 Мар 2014 - 2:33

Да избирам между себе си в любовта или между себе си в професионално развитие ( хаха : ) ) ?? Едното може да е по – дългосрочно от другото .... кое от двете ? Има ли значение дали съм чистачка, продавачка, сервитьорка, счетоводителка, сценаристка, адвокатка, природозащитничка, докторка .... ( няма значение реда ) ? Ако едната е такава, а другата нещо съвсем различно, значи ли, че не могат да се обичат ? Или трябва да усещаме любовта, заради еднаквите си професии, за да не стои въпросът - кариера или личен живот ? Сигурно е въпрос на виждане ... Моята истина е любов. !
Шарената_сянка

Брой мнения : 217

Писане by Гуфи on Сря 26 Мар 2014 - 14:12

Съгласна съм със шарената_сянка.Човек така или иначе цял живот бачка.Лично аз преди си мислех че кариерата е всичко и че като порасна ще искам хубава кариера,доходоносна работа.е...пораснах и разбрах че работата не е всичко.парите са просто средство,но за сметка на това човек не може да бъде щастлив във ферари,сам...Предпочитам да съм с любимия човек и да споделям всяка една последна стотинка с него,от колкото да бъхтам като вол,сама,за да се търкалям в дюшек натъпкан с пари,а и за жалост в повечето случаи дори парите не са оправдани за труда.Може би факта че съм живяла и с 2 и 200 как се вика,и когато съм била с любимия човек и когато съм без него,аргумента ми излиза на лице.
Гуфи

Брой мнения : 47
Възраст : 25

Писане by UsualSuspect on Сря 26 Мар 2014 - 14:37

Много тъп въпрос, тъй като ако не можеш да балансираш в този живот, значи си за никъде и проблемацията си е лично твоя.
Принципно аз не обичам ТВЪРДЕ амбициозни хора и кариеристи...тъй като цената, която заплащат , за да бъдат ''успешни'' е глупаво висока за един едничък и толкова кратък животец...
Аз така гледам на нещата, много други явно не...
Да не говорим за целият психически и физически тормоз, който тези хора си нанасят на млади години, само за да им е оправдан ''кариерния'' напредък...
Всичко друго, което е много по-важно остава за годините, в които вече ще са на хапчета за сън и хапчета за нерви. Твърде ненаситните за достойно място в обществото винаги завършват с няколко литра стрес, който им тече във вените...неоправдано е.
Бачкай си, гледай си либето и гледай вечер да се наспиш добре. На този принцип съм АЗ.

UsualSuspect

Брой мнения : 255

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Върнете се в началото

- Similar topics