Как да те сваля...

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

Re: Как да те сваля...

Писане by Shelly on Пон 20 Май 2013 - 19:44

А ти нали знаеш, че добрия рибар може да плува?
Shelly

Брой мнения : 1191
Местожителство : Пловдив

Върнете се в началото Go down

Писане by Passion and Poison on Вто 21 Май 2013 - 10:20

Това не пречи при полета от сушата към водата да си направи някоя контузия и да се удави.. примерно
Passion and Poison

Брой мнения : 574
Възраст : 22
Местожителство : София

The author of this message was banned from the forum - See the message

Писане by Елена on Сря 22 Май 2013 - 0:50

За слушането - и аз подкрепям с две ръце и три крака, както и за точните въпроси. Има развитие по темата ..
А това с "друг е случая, ако девойката отсреща не разбере казаното от мен.." ме уби .. случва ми се толкова често, че чак ми се налага да прекалявам с дебилизма, или просто се отказвам, образно казано.
Елена

Брой мнения : 518
Местожителство : Центърът на света

Писане by semper_fi on Сря 22 Май 2013 - 18:08

"друг е случая, ако девойката отсреща не разбере казаното от мен.." ме уби .. случва ми се толкова често, че чак ми се налага да прекалявам с дебилизма, или просто се отказвам, образно казано.
Хъм..не съм сигурна, че причината е само в интелектуалния капацитет на слушащия.
Съвсем наскоро бях въвлечена в картина, в която две изключително интелигентни жени, с доста приличен емоционален капацитет, житейски опит и нормална адекватност, в нещо като романтични отношения, абсолютно не успяваха да комуникират.
И под абсолюрно имам пердвид разговори от типа:
- Това е зелено!
- Е как това ще е синьо! Зелено е!
- Е как червено, не виждаш ли! Зелено е!

... и така, чак до сутринта - както се пееше в една българска песен.

Според мен умението да чуваш и разбираш човека отсреща намалява с възрастта. Не знам защо, затваряме собствените си матрици ли, персонализираме всяка буква ли, преставаме да поддържаме сетивата си отворени ли ...
:wine:
semper_fi

Брой мнения : 1359
Възраст : 33

Писане by Shelly on Сря 22 Май 2013 - 19:32

Умението да чуваш другия е пряко свързано с това как виждаш нещата в собствената си глава. Понякога не става въпрос за чуване, а за разлика в базовите разбирания на нещата Neutral
Shelly

Брой мнения : 1191
Местожителство : Пловдив

Писане by Layer Cake on Сря 22 Май 2013 - 20:45

semper_fi написа:
Според мен умението да чуваш и разбираш човека отсреща намалява с възрастта. Не знам защо, затваряме собствените си матрици ли, персонализираме всяка буква ли, преставаме да поддържаме сетивата си отворени ли ...
:wine:

Същото съм забелязала и аз. Изглежда че както тялото губи гъвкавостта си с годините - ума също я губи ако човек не се старае да я поддържа.
Но има и друго. Случвало ми се е да не мога да се разбера с човек не заради нисък интелект, а заради липса на емоционална интелигентност...неспособността да разтълкуваш и оцениш адекватно както собствените си чувства, така и чуждите.
Layer Cake

Брой мнения : 101

Писане by Елена on Сря 22 Май 2013 - 22:39

ЕГО, е отговорът. Или поне така мисля.
И това е малко грубо, рядко се признава, но това е то.
Елена

Брой мнения : 518
Местожителство : Центърът на света

Писане by DaRk =) on Пет 24 Май 2013 - 1:41

mishlence.94 написа: И по скоро споделете изпитани метди

Конкретно за свалянето, най - ефективният метод е силен (изненадващ) десен прав в лицето. Мацката е почти гарантирано свалена (освен, ако разбира се, ти си 50 кг, а тя - 150) Smile

Що се отнася до флирт/ухажване, самоувереността и усмивката, според мен, са най - доброто "оръжие". Логично, когато една жена се е завряла в някой тъмен ъгъл на бара, с (осма) бира в ръка и забит поглед в земята, ако ще да е най - красивата и с най - благия характер на вселената, няма как да я забележа. От друга страна, когато една жена е лъчезарна и й личи, че се чувства добре в кожата си, дори и да не е неземна красавица, ще е много по - привлекателна от онази завряната и ще прави много по - добро впечатление. Разбира се, правя тази уговорка, че самоувереността задължително трябва да е с покритие и да не се състои в поведение тип "аз съм най и трябва да пълзите в краката ми". Жени, които се правят на такива, каквито не са само, за да направят впечатление на някого, са ми крайно отблъскващи. Тук под "самоувереност" имам предвид онази тънка елегантност.
И в крайна сметка изводът, накратко, е, че за да бъде една жена харесвана от друг, първо трябва да се научи да харесва себе си. Оттук пък следват два възможни сценария:
1) харесвайки себе си, ще я хареса някой друг и евентуално ще направи първата крачка към флирта с нея;
2) харесвайки се достатъчно (пак казвам, с покритие), ще притежава достатъчно самоувереност, за да направи тя първата крачка. И имайки тази самоувереност, няма да се притеснява от реакцията на обекта на желанията й, по простата причина, че е напълно awesome и, бидейки себе си, знае, че може да попадне в много интересни ситуации.
DaRk =)

Брой мнения : 21
Възраст : 28

Писане by pohotlivata.tigrica on Пет 24 Май 2013 - 10:29

DaRk, харесва ми чувството ти за хумор. Мисля да пробвам първия метод който предложи Very Happy въпреки че мацката за която си мисля е по едра от мен, а аз имам "пилешки" ръце Very Happy . Ама от опит глава не боли, или пък боли....
pohotlivata.tigrica

Брой мнения : 133
Възраст : 23
Местожителство : sofia

Писане by DaRk =) on Пет 24 Май 2013 - 11:53

Ако свалката ти се окаже неуспешна (щом е мацката е по - едра) и реши да ти върне милия жест си е възможно да те позаболи. Ама как иначе ще разбереш, че е любов Wink
DaRk =)

Брой мнения : 21
Възраст : 28

Писане by ???? on Пет 24 Май 2013 - 11:55

БлатнаФея написа:
... И не съм виновна, че повечето момичета са достатъчно инфантилни, за да се "връзват" на стратегията "правиш се на недостъпна и чакаш тя да те гони". Истинската, зрялата любов е взаимност. Флиртът не може да е едностранен. Връзката не може да е едностранна. Не може само единият да полага усилия, да ухажва, да предразполага... Трябва да има взаимност. Покажи й, че имаш интерес към нея, и ако тя не направи същото, се откажи. Защото така можеш да си я "гониш" с години. А момичетата, които се оставят да бъдат гонени, обикновено са тези, които най-малко го заслужават. Ако тя е свестен човек и си пада по теб, няма да те остави да си въздишаш по нея (и да страдаш тихомълком), а ще предприеме нещо в отговор на твоите действия.
Успех : )

Съгласна съм с Блатна Фея – ако някой подходи така дребнаво тарикатски спрямо мен, просто ще си остане с чакането.

????
Гост

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото