Как определяте себеси,..като нежни или мъжки момичета?

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

Re: Как определяте себеси,..като нежни или мъжки момичета?

Писане by ida on Съб 4 Яну 2014 - 13:16

nympha написа:Не пищя, не изпадам в истерия и не си вра носа там, където не ми е работа

Това за жените се отнася, предполагам... много красиво. Звучи толкова дебилно, че бих си помислила, че си мъж, чиито най-добър приятел, е телевизора. Сигурна ли си, че си лесбийка?
ida

Брой мнения : 223

Върнете се в началото Go down

Писане by nympha on Съб 4 Яну 2014 - 20:26

Е добре де, малко е пресилено, но такива фрапиращи случаи на "женички" съществуват, които за щяло и нещяло вдигат врява до небето... Мисля, че почти всеки се е натъквал на подобни.. Smile И не, не съм мъж, а телевизорът е далеч от ежедневието ми! Very Happy
nympha

Брой мнения : 58
Възраст : 22

Писане by ida on Съб 4 Яну 2014 - 20:34

Те и такива мъже съществуват. Това не са характеристики, присъщи на пола и аз не искам да ми бъдат приписвани такива, само защото съм жена.
ida

Писане by nympha on Съб 4 Яну 2014 - 22:26

Никой не приписва конкретно на теб тези характеристики... Къде си видяла мъж да вдига шум, защото е видял паяк в тоалетната, или когато се среща с приятел, с който не се е срещал от, видиш ли, две седмици и започва да подскача с пристъпи на истерия... или си чупи нокът и е пред нервен срив.. Не съм казала, че е присъщо за всички жени и първоначалната ми идея изобщо не беше свързана с това да характеризирам някого, пък камо ли някой да се засяга.. но това са неща, които виждам редовно покрай мен от жени и никога от мъже. И за да не излезе, че един вид защитавам мъжкия пол, ще кажа, че според мен техните недостатъци не са никак малко, нито пък по-малко дразнещи. Smile
Извинявам се за спама. Smile
nympha

Писане by angry_girl on Съб 4 Яну 2014 - 23:13

Както казах преди няколко дни,когато с едни приятели коментирахме подобна тема,в днешно време жените са по-мъжкарани от мъжете,а мъжете са станали по-женствени от жените...  Няма да коментирам явлението кифла,защото ме дразнят btw. А аз лично не желая да се определям като каквато и да е било,каквато-такава....Шанс  afro 
angry_girl

Брой мнения : 36
Възраст : 29
Местожителство : Sofia

Писане by ida on Нед 5 Яну 2014 - 10:20

nympha написа:Никой не приписва конкретно на теб тези характеристики... Къде си видяла мъж да вдига шум, защото е видял паяк в тоалетната, или когато се среща с приятел, с който не се е срещал от, видиш ли, две седмици и започва да подскача с пристъпи на истерия... или си чупи нокът и е пред нервен срив.. Не съм казала, че е присъщо за всички жени и първоначалната ми идея изобщо не беше свързана с това да характеризирам някого, пък камо ли някой да се засяга.. но това са неща, които виждам редовно покрай мен от жени и никога от мъже. И за да не излезе, че един вид защитавам мъжкия пол, ще кажа, че според мен техните недостатъци не са никак малко, нито пък по-малко дразнещи. Smile
Извинявам се за спама. Smile

На кой ги приписваш тогава? За да ме разбереш по-добре, ще използвам тази логическа връзка ; ти казваш "жените са такива"-> fata morgana е жена-> тя е такава. Това е една отвратителна роля, която е отредена от мъжете за жените , някои я следват, защото "жените трябва да се държат така", а останалите, които не притежават въпросните характеристики или не следват наложената концепция за женственост, биват заклеймявани като "мъжкарани". Ъм, guess what, нито съм мъжко момиче, нито се лигавя като желе (нали това поведение се очаква от мен като представител на женския пол). Тези послания, които една жена възприема, са гадни и неверни стереотипи, които вследствие се превръщат в реален сексизъм, в който "мъжкото" е нормално и жените изпитват нужда да го следват. Което, разбира се, ме дразни, а би трябвало и вас впрочем. Neutral
ida

Писане by nympha on Нед 5 Яну 2014 - 13:01

А как обичам да споря с хора, които не ме разбират.... за това живея!! Very Happy Аз много добре разбирам какво искаш да кажеш, но ти изопачаваш моите думи и им придаваш коренно различен смисъл. Виж сега, казвам, че подобно държание е присъщо на НЯКОИ жени и съответно НИКОИ мъже (според моя житейски опит). Затова приемам тази черта като типично женска поради простата причина, че не съм я забелязвала като част от мъжкия характер. Никога не съм казвала, че щом си жена трябва да се държиш по този начин.. Логическата връзка тук е съвсем друга: имаш този вид поведение -> си жена; нямаш този вид поведение -> пак може да си жена с други си характеристики, било то типично или нетипично женски. В случая обидена може да се почувства (и пак не е това целта на изказването ми) само тази жена, която притежава това държание, което на мен ми е непонятно и в повечето случаи - непоносимо! Ок, ти си жена; ок, ти не се държиш така - никой не е казал обратното и никой не го успорва. Smile 
nympha

Писане by placebo on Нед 5 Яну 2014 - 13:27

Не съм нежна, но не съм и мъжка.  Smile 

На външен вид - неутрална, мога да изглеждам всякак,
отвътре мога и да съм кучка, отвратителна жена,
мога и да съм жалка слуга.
Като всички хора, нищо крайно,
съвсем нормално,
според-зависи,
направо
обикновена.
placebo

Брой мнения : 123
Местожителство : София

Писане by ida on Пон 6 Яну 2014 - 10:34

nympha написа:А как обичам да споря с хора, които не ме разбират.... за това живея!! Very Happy Аз много добре разбирам какво искаш да кажеш, но ти изопачаваш моите думи и им придаваш коренно различен смисъл. Виж сега, казвам, че подобно държание е присъщо на НЯКОИ жени и съответно НИКОИ мъже (според моя житейски опит). Затова приемам тази черта като типично женска поради простата причина, че не съм я забелязвала като част от мъжкия характер. Никога не съм казвала, че щом си жена трябва да се държиш по този начин.. Логическата връзка тук е съвсем друга:  имаш този вид поведение -> си жена; нямаш този вид поведение -> пак може да си жена с други си характеристики, било то типично или нетипично женски. В случая обидена може да се почувства (и пак не е това целта на изказването ми) само тази жена, която притежава това държание, което на мен ми е непонятно и в повечето случаи - непоносимо! Ок, ти си жена; ок, ти не се държиш така - никой не е казал обратното и никой не го оспорва. Smile 

Не изопачавам твоите думи, опитвам се да ти покажа отстрани колко грозен изглежда моделът, който е отреден на жената, и в който, за съжаление, и самата жена вярва.
ida

Писане by lullabies on Пон 6 Яну 2014 - 21:01

В никакъв случай не съм мъжка, но не знам и дали съм "женска". Не съм и андрогинна, де. Хммм, надявам се да съм нормална, отиваща към "женска". Приятелката ми ми казва, че нося мъжки обувки, но те пък са си женски. Нося женски блузи, дънки, сака и т.н. Но пък съм по-"мъжката" във връзката. Не, че и тя си е много "женска", де. Уоу, досега не бях осъзнавала колко туден е този въпрос. Damn
lullabies

Брой мнения : 18
Местожителство : София

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото