Малък експеримент

Страница 3 от 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Re: Малък експеримент

Писане by nebb on Сря 5 Юни 2013 - 18:54

offtopic Към Layer Cake
А, не! Тъкмо започна да става интересно! Very Happy
Шегувам се! Мир. Подавам ти ръка...

Относно последното ти изречение, Елена, и при мен е така.
nebb

Брой мнения : 401
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Писане by marissakuper on Съб 8 Юни 2013 - 1:54

Елена написа:
А на бисексуалните им е точно толкова трудно/лесно (както искате го интерпретирайте) колкото и на твърдо стъпилите на единия бряг. След като сте тръгнали да ги разделяте така, естесвено. Защото аз го виждам по следния начин - На мен ми харесва ..../еди-кой си/, защото е ..../лични качества, характер, личност/, а не защото е жена/мъж.

Напълно съм съгласна с мнението ти,защото като биселсуална изпитвам същите трудности с намирането на прекрасно момиче до себе си. Лично по темата мнението ми е,че в един такъв свят намирането на точния човек до себе си ще бъде много много по-лесно! Не съм от момичетата,които бройкат,за мен е важно да имам прекрасно момиче до себе си и една стабилна връзка за дългосрочен план. Но всеки,който иска същото като мен,знае колко време и търсене и чакане е нужно за намирането. Ето непример ако не беше този сайт едва ли щях да се запозная с приятелката си..а защо ли,защото в обществото все още не се приема нормално хомосексуализма и ако се харесаме в някое заведение едва ли ще тръгна да я свалям от притеснение и чудене дали е хетеро или не е,докато с момче просто бих направила нещо. Освободеността в самата връзка даже я няма,а какво говорим за намирането на партньорка. Жално ми става,че толкова много я обичам,а когато я хвана за ръка или я целуна навън започват едни погледи и шушукане..Надявам се някой ден света да се доближи поне малко до този-описаният по горе.
marissakuper

Брой мнения : 13
Местожителство : Varna

Писане by Layer Cake on Съб 8 Юни 2013 - 10:46

nebb написа: offtopic Към Layer Cake
А, не! Тъкмо започна да става интересно! Very Happy
Шегувам се! Мир. Подавам ти ръка...

Наистина интересно може би ще бъде ако ти дойде музата и измислиш да пуснеш някаква нова би тема, че в тази малко се оплетоха въпросите. Сигурна съм че можеш да я представиш така че да привлече внимание и да предизвика дискусии....
Скоро гледах как е завършила темата "Как да свалим хетеро" и се радвам че с теб сме доста далече от такъв завършек Very Happy
така че:
Мир да има !
Layer Cake

Брой мнения : 101

Писане by nebb on Нед 9 Юни 2013 - 11:13

offtopic Layer Cake, теми за бисексуалните има няколко. Като гледам - с добре развити дискусии. А и има накъде да се обогатяват. Защото примери от живота - много и най-различни. И не е в това въпросът. Въпросът е, че за някои хора твърденията : "Хората (избери си признак), които аз познавам, са..." и "Хората(същия признак) са..." са еквивалентни. Отстрани може да изглежда, че излишно забивам в тази тематика, но за мен нещата са свързани. Макар и в обратен ред аз съм ги представила в тази тема. Накратко - от наличието на предразсъдъци зависи общественото мнение. Господстващото обществено мнение определя мястото ти в обществото. От "мястото" ти в главите на хората зависи дали ще се чувстваш комфортно ( в личен, и още повече - в социален аспект). И това е важно, дори и да имаш всички права. Затова не ми се сърди, че оспамих темата ти в опита си, ако не да "преборя" твоето виждане, поне да ти дам храна за размисъл. Казаното от мен не опира само до една сексуална ориентация, както вероятно се досещаш. И не, не воювам с теб, а само ти представям моята гледна точка.
Темата, която си пуснала може наистина да бъде прелюдия към една друга тема, която присъства във форума, но не съм я срещала в "чист" вид. Но тя не би била повод за дискусии, а е само отражение на различни виждания.
nebb

Брой мнения : 401
Местожителство : София

Писане by Layer Cake on Пон 10 Юни 2013 - 16:16

Определено съм ЗА спаменето стига да има смислено развитие на темите. Аз и за това участвах - харесва ми когато една тема повдига въпроси, които могат да се превърнат във следваща тема. Това за новата тема го предложих понеже аз не мога да преценя какво би било интересно на съфорумничките.
Layer Cake

Брой мнения : 101

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Страница 3 от 3 Previous  1, 2, 3

Върнете се в началото