Малък експеримент

Страница 1 от 3 1, 2, 3  Next

Go down

Малък експеримент

Писане by Layer Cake on Чет 7 Фев 2013 - 11:35

Здравейте момичета,
във форума съм от няколко дни и много се радвам че тук могат да се обсъждат теми, които не винаги има с кой да обсъдим в ежедневието си.
Предлагам ви да се пренесете във следния филм:
Всички ние живеем на планета населена само с гейове, лесбийки и бисексуални (имам предвид от тези бисексуални дето наистина са 50/50). Колкото и абсурден да изглежда такъв свят, нека си се представим в него просто за момент заради експеримента. Родени на такова място - щяхме да сме оформени по ТОТАЛНО различен начин. Отпада нуждата от прикриване, разкриване, гейдар....абсолютно всяка жена която срещате може да бъде с вас ако се харесате.
Целта на темата ми е всяка от нас да стигне до същността са своята природа ако бъде освободена от всякакви етикети, самоопределения, граници в които е принудена да стои, роля която може би е принудена да играе, манталитет който и е налаган още от самото начало.
Колко по-богат щеше да е любовния ви живот? Колко от жените които сте пожелавали щяха да бъдат с вас? Понякога не се ли задържаме във връзка само защото не се знае колко ще чакаме докато открием следващата( все пак нямаме толкова избор като хетеро жените)? Щеше ли да придаваме на всяка осъществена любов такава важност както сега го правим?
Изследвайки моята природа все пак открих някаква "бройкаджийска" нагласа . Щях да флиртувам с абсолютно всяка жена която харесам, всичките ми нужди за емоционална и сексуална близост може би щяха да са задоволени - а това е решаващо за качеството на живот.
Явно звуча така понеже рядко срещам хора от моята порода(не само сексуална ориентация но и начин на мислене), безнадеждните влюбваният в хетеро жени са супер дразнещи и да не забравям напрежението което предизвиква това че не винаги и навсякъде мога да бъда себе си....
Layer Cake

Брой мнения : 101

Върнете се в началото Go down

Re: Малък експеримент

Писане by gaden_egoist on Чет 7 Фев 2013 - 15:54

Ами би било забавно в един такъв свят, но пак щяхме да му намерим някакъв кусур Rolling Eyes . Та.. съгласна съм с твоето мислене по въпроса и май няма какво да добавя! Smile
gaden_egoist

Брой мнения : 98
Възраст : 24

Писане by ida on Чет 7 Фев 2013 - 17:04

Звучи като райско местенце. Както казваш, ще можеш флиртуваш с всяка жена, с която се харесате и няма да има паника от типа на ''о не, пак си паднах по хетеро жена Rolling Eyes ''. Ще се радвам и на бисексуалните мъже, без стандартните мъжки хетеро предразсъдъци, които аз така ненавиждам. Ех.
ida

Брой мнения : 223

Писане by ???? on Пет 8 Фев 2013 - 18:26

По лесно щеше да бъде да намерим жената или тя нас :Р

????
Гост

Писане by Елена on Пет 8 Фев 2013 - 20:01

Честно казано, и на мен би ми било интересно да видя как ще изглежда подобен свят..
Но като се замисля и..
Добре, това ще бъде един "преобърнат" свят, където, според мен, всичко, което в момента се случва с хетеро мнозинството би се пренесло в популацията на тази планета, тоест върху гей и бисексуалните. Наистина няма да има нужда да се крием, но най-вероятно пак ще си има напрежение между социалните слоева, межди хомо и бисексуалните, и недай си боже да се появи някой чисто хетеро. Както и в момента, не се знае на 100, а дори и на 50%, дали ще си емоционално и сексуално задоволена, тъй като самата сексуална ориентация не мисля, че влияе на хората по такъв начин. Тоест пак ще си има тъпи и нетолерантни хора (защото толерантност не съществува само и единствено към хора с различна с. ориентация, напротив..). Етикети, в смисъла на причисляване към конкретна социална група, принадлежност и т.н., пак ще си има, поне ако единствената разлика, в този хипотетичен свят, е това преразпределение по признак сексуалната ориентация.
А и, всъщност, тази малка трудност в ежедневието ни, имайки предвид, че ние я приемаме така, и никой не ни кара "да се преструваме", не го ли прави не толкова скучно. Това, че ти приемаш всяка следваща връзка за нещо по-сериозно, от нормалните хорица, в случая, по думите ти - какво лошо има? И аз мисля, че човекът срещу теб не би трябвало да се приема като "бройка", макар че това не се определя от факта, че си лесбийка, а от това какъв човек си (майка ми би казала "първите седем години", но е прекалено непълно..), най-общо казано.
Да, това наистина ще бъде интересно за наблюдение, но "нещата от живота" надали ще са толкова преструктурирани, колкото изглежда на първо четене.
Елена

Брой мнения : 518
Местожителство : Центърът на света

Писане by Letmeloveyou on Пет 8 Фев 2013 - 21:40

Пффф първите 25 години ще се вихря яко и след това намирам половинката си и прекарвам остатъка от живота си с нея .. нещо такова виждам аз Very Happy
Letmeloveyou

Брой мнения : 94

Писане by Layer Cake on Пет 8 Фев 2013 - 22:19

Моята идея беше точно за това - че е хубаво ако имаме възможност да се вихрим малко повече. Не смятам да мрънкам за това, че света в който живеем е труден, а по скоро да призова за :

по-малко драма в L връзките
повече забавления (анкетата във форума показва че повечето жени тук са имали 2-5 гаджета )
по-смело със флиртовете...доста пъти ме е било яд че вместо да действам аз се чудя и премислям кое/как/къде...
Layer Cake

Писане by semper_fi on Съб 9 Фев 2013 - 10:02

Ех, момичета, момичета ... Нима лошият хетеросексуален свят ви пречи да се "развихряте"?
На мен никога не ми е пречил и имайки предвид "родствеността" в мини обществото ни, явно не пречи на никой.

Ето това е забавно представен желания от теб експеримент Layer Cake.
С любезното съдействие на Doña Dyke в тази тема има дори и описание.

А сега сериозно - ще се "вихря" и после ще намеря любовта на живота си? Realy? Колко "хетеро" хора познавате с тази красива приказка в живота? Аз нито един.
Да, разбира се, едва 10% от хората са гей или би, 60% от тези хора никога няма да разкрият сексуалната си ориентация поради обществените нагласи в България, 20% от разкрилите се ще предпочетат да сключат брак с разнополов партньор, за да си спестят трудностите по пътя.
Но знаете ли, че 80% от браковете в България завършват с развод? 40% от тях, преди първото дете да навърши 1 година. И това са все хетеросексуални хора. Които имат възможност и да се вихрят, и да избират и да се женят. Но, уви, не е там щастието Smile

А ако наистина ти е интересно да видиш как изглежда такъв свят, отиди в Ел Ей на екскурзия. Доста близо са Wink
semper_fi

Брой мнения : 1359
Възраст : 33
Местожителство : София

Писане by ivkapivka888 on Съб 9 Фев 2013 - 22:04

Layer Cake написа:
повече забавления (анкетата във форума показва че повечето жени тук са имали 2-5 г
Това какво ще рече, че ако не покрия някаква определена бройка значи не се забавлявам ли? Защо забавлението е движещ фактор и какво общо има това със статистиката на гаджетата (който си води такава...)...? Или пак не съм разбрала?!
А иначе не мисля, че този утопичен свят би бил по-привлекателен, но няма да се впускам в напразно философстване, защото все пак не така е зададена темата... Направо хипотетично си се представям например на улицата ииии.... Е, добре де не звучи зле, ама не ме дразни така...
ivkapivka888

Брой мнения : 428
Възраст : 26

Писане by Erdbeben on Съб 9 Фев 2013 - 23:45

Хмм. Интересна тема. Питах дружките си каква щях да съм, ако бях в такъв свят. Отговорът беше "бройкаджийка, разбира се"
Само че мисля, че щях да си стоя на сухо. Не успея ли да се отпусна с някого, вадя някакви уникални изказвания, а отпусна ли се, става по-зле Smile И вероятно, ако някоя се излъже да ме приюти, щях да си стоя с нея и да я глезя, за да не избяга, но накрая пак няма да стане и ще се наложи да си взема някоя глуха, за да не ми слуша простотиите Embarassed
Erdbeben

Брой мнения : 751
Възраст : 25

Писане by Layer Cake on Съб 9 Фев 2013 - 23:48

Със сигурност ще сваля филма за който semper_fi каза, изглежда интересен. И съм съгласна че вихренето и забавленията наистина до голяма степен си зависят и от мен самата, отново казвам че не ми е целта да мрънкам срещу света в който живеем или да мечтая за някакъв измислен свят.
Целта ми е за момент да си се представим в измисления свят за да видим колко по различни личности щяхме да бъдем и да видим каква е нашата същност.
Аз си признавам че понякога искам просто да се забавлявам, да правя секс без намерение за нещо по сериозно....без много приказки, без очаквания, без опознаване, понякога просто за една вечер - такава е моята същност.
На ivkapivka888 ще отговоря с пример:
Бях в един клуб с приятели преди няколко месеца и си харесах една от танцьорките на клуба. Аз получих една целувка от нея а един от пичовете на нашата маса направо си тръгна с нея накрая. Тя дори не беше БИ а само се прави на интересна и секси ...Излишно е да казвам че исках да съм на негово място.
А колкото до бройката - на мен не ми е достатъчна моята защото съм се влюбвала или просто съм пожелавала много много повече от колкото съм получила в действителност. Това не означава че ти или другите момичета не се забавлявате ако не сте като мен. Smile
Layer Cake

Писане by Layer Cake on Съб 9 Фев 2013 - 23:53

Erdbeben написа:Хмм. Интересна тема. Питах дружките си каква щях да съм, ако бях в такъв свят. Отговорът беше "бройкаджийка, разбира се"
Само че мисля, че щях да си стоя на сухо. Не успея ли да се отпусна с някого, вадя някакви уникални изказвания, а отпусна ли се, става по-зле Smile И вероятно, ако някоя се излъже да ме приюти, щях да си стоя с нея и да я глезя, за да не избяга, но накрая пак няма да стане и ще се наложи да си взема някоя глуха, за да не ми слуша простотиите Embarassed

До тук преброявам 3 бройкаджийки заедно с мен. Може пък още някоя да си каже.
Layer Cake

Писане by Gothica on Съб 9 Фев 2013 - 23:55

Като си тръгнала да сваляш нейния филм свали и този: http://zamunda.net/details.php?id=189006&hit=1 ( Лошото е, че и двата нямат сийдъри )
Gothica

Брой мнения : 549
Възраст : 27

Писане by ivkapivka888 on Нед 10 Фев 2013 - 0:14

[quote="Layer cake да правя секс без намерение за нещо по сериозно....без много приказки, без очаквания, без опознаване,
[/quote]
Хм, явно съм останала с впечатлението, че говориш за така наречените "гаджета", защото секс за вечер и "гаджето" ми (примерно) са ми несъвместими понятия, както и да е...
Няма лошо, ама даже никак (хахха), (все пак ще запазя дистанция, аз съм една почтена монахиня... ), ама чак пък никак да не се опознавате? И аз съм доста потентна (хайде нека така го кажем...), дори не искам да се връщам назад или да гледам бъдещето, ако хипотетично можех да бъда дори за малко в този "свят", защото ще изпитам прекалено силни емоции...
ivkapivka888

Брой мнения : 428
Възраст : 26

Писане by kukumjavka on Нед 10 Фев 2013 - 18:22

Passion and Poison написа:Щях да съм безнадеждна бройкаджийка
Най-вероято и аз бих била такава Smile
kukumjavka

Брой мнения : 33

Писане by kukumjavka on Нед 10 Фев 2013 - 18:38

Layer Cake написа:Аз си признавам че понякога искам просто да се забавлявам, да правя секс без намерение за нещо по сериозно....без много приказки, без очаквания, без опознаване, понякога просто за една вечер - такава е моята същност.

Както в посочения от теб въображаем свят, така и в днешната действителност, бих се държала по един и същи начин, а имено: никога не съм се впускала във флирт с каквито и да било очаквания, но до момента съм стигнала до заключението за себе си, че предпочитам предизвикателството на моментното привличане от колкото на постоянна дълга връзка. Това е ситуацията в момента, но съм убедена, че рано или късно ще се намери жената, която да прекъсне този маратон Smile.
kukumjavka

Брой мнения : 33

Писане by Loony on Вто 12 Фев 2013 - 17:05

Хаха весело! Малко е трудно да си представя такъв свят, но пък защо не...аз като се знам какво съм awkward-чe дори в такъв райски свят щях притеснително да се любувам на всички зад скицника и да скицирам притихнало някое момиче, което може би по-късно бих заговорила.... Very Happy
Loony

Брой мнения : 354
Местожителство : Някъде Там

Писане by ???? on Нед 26 Май 2013 - 9:43

До 30г. щеше да има "Кой каза...1,2,3,4.......", след това - тих пристан на любоФта. afro

????
Гост

Писане by YoviPanda on Пон 27 Май 2013 - 22:02

Ами аз обичам разнообразието и неограничеността така че мисля че това ще е идеалния свят за мен :Д като се познавам как си ги редя един след друг. Аз нямам против и идеята да съм с отворена връзка с няколко едновременно :Д Но в същото време щях да имам шанс с несподелената ми хетеро любов която вече 2 години ме мъчи щеше да е просто рай... Very Happy
YoviPanda

Брой мнения : 151
Възраст : 23

http://www.facebook.com/panda.pic

Писане by Гост on Вто 28 Май 2013 - 0:52

Да, и аз си прехвърлях във фантазията такъв сценарий. Само че акцентът беше на малко по - различно място Smile
Ако само еднополовият секс можеше да създава поколение, така, както е сега разнополовият, хомосексуалността със сигурност щеше да е традиционно приетия и приемливият житейски модел.
И в един такъв аспект, как ли щеше да им е на хетеросексуалните...?Smile
И как ли щяха да излизат процентите ?

Колкото до другото, описаното в темата, казано с други думи, звучи така: "Ако всички бяха гейове и лесбийки, нямаше ли да е по - голям пазарът на търсене и предлагането на нашите отношения".
Колкото и цинично да звучи, но не. Не мисля, че щеше да бъде.Или по - точно, не мисля, че изборът щеше да е по - голям, отколкото сега. Защото хората са си все такива, каквито са, независимо как правят деца и независимо каква е тяхната ориентация.
Не мисля, че изборът на хетеросексуалните е по - лесен или дори по - голям, отколкото избора на хомосексуални в рамките на общността. Общувам с достатъчно такива хора и виждам...между какво имат да избират. И не мисля, че изборът на бисексуалните е по - лесен от избора на първите две, ако и техният потенциален таргет да обхваща "всичко, що мърда и хвърля сянка".

Изборът е лесен само за хората, които не са претенциозни в критерия за подбор, а полът и ориентацията са толкова мижав критерий, сами по себе си, че може да се приравни на никакъв.

Гост
Гост

Писане by БлатнаФея on Вто 28 Май 2013 - 12:23

Мисля, че статията по-горе заслужава отделна тема. Не искам да спамя по тази, но ми се ще да оставя коментар за въпросното "академично" проучване.
БлатнаФея

Брой мнения : 580

Писане by Layer Cake on Сря 29 Май 2013 - 19:01

Black Queen написа:

Колкото до другото, описаното в темата, казано с други думи, звучи така: "Ако всички бяха гейове и лесбийки, нямаше ли да е по - голям пазарът на търсене и предлагането на нашите отношения".
Колкото и цинично да звучи, но не. Не мисля, че щеше да бъде.Или по - точно, не мисля, че изборът щеше да е по - голям, отколкото сега. Защото хората са си все такива, каквито са, независимо как правят деца и независимо каква е тяхната ориентация.

Аз бях написала ако са "хомо и би" .....тогава пазара щеше да е безкраен.
Фактически всяка жена влиза в това число. Избираш и биваш избиран на принципа "харесва ми/ не ми харесва" без да ти пречи ориентацията.
Ако изключим всички хетеро жени от картинката, а също и тези които са би, но никога няма да си го покажат просто защото могат и с мъж да бъдат - тогава процента на потенциалните остава доста малък.
Layer Cake

Писане by Layer Cake on Сря 29 Май 2013 - 19:07

А колкото до статията - звучи като изманипулирана....не знам до колко може да и се вярва.
Layer Cake

Писане by Lolly on Сря 29 Май 2013 - 21:20

Родени на такова място - щяхме да сме оформени по ТОТАЛНО различен начин. Отпада нуждата от прикриване, разкриване, гейдар....абсолютно всяка жена която срещате може да бъде с вас ако се харесате.
Целта на темата ми е всяка от нас да стигне до същността са своята природа ако бъде освободена от всякакви етикети, самоопределения, граници в които е принудена да стои, роля която може би е принудена да играе, манталитет който и е налаган още от самото начало.
Колко по-богат щеше да е любовния ви живот? Колко от жените които сте пожелавали щяха да бъдат с вас? Понякога не се ли задържаме във връзка само защото не се знае колко ще чакаме докато открием следващата( все пак нямаме толкова избор като хетеро жените)? Щеше ли да придаваме на всяка осъществена любов такава важност както сега го правим?
Изследвайки моята природа все пак открих някаква "бройкаджийска" нагласа . Щях да флиртувам с абсолютно всяка жена която харесам, всичките ми нужди за емоционална и сексуална близост може би щяха да са задоволени - а това е решаващо за качеството на живот.
Явно звуча така понеже рядко срещам хора от моята порода(не само сексуална ориентация но и начин на мислене), безнадеждните влюбваният в хетеро жени са супер дразнещи и да не забравям напрежението което предизвиква това че не винаги и навсякъде мога да бъда себе си....

Искрено съжалявам, че се чустваш по този начин. Лично на мен, не ми трябва някаква измислена среда за да съм освободена от етикети, самоопределения, граници, роли, налаган манталитет. Не попадам в нито едно от тези определения, пък живея на тази планета. Разбирането за това, каква е същността ти и стигането до нея, трябва да идва от самата тебе, не от обкръжаващата среда. Аз не си лепя етикети и стикери, не тръбя сексуалната си ориентация (хората, които пряко ги касае, много добре я знаят Smile ). Втрещявало ме е, как някои хора спекулират с това, че са хомосексуални - едва ли не, е някакво страшно постижение и повод за гордост, и едва ли не, да се освободят от данъци и да им се предостъпва място в градския транспорт. Това с кого си лягам, е мой проблем и на човека, с когото си лягам. В този ред на мисли, не смятам, че трябва да се обеснявам, че съм Гей или Би на когото и да е другиго, да се прикривам, разкривам, откривам, закривам и всички подобни, тъй като това не влияе на работата ми, на професионалния ми опит, на образованието ми, на развитието ми. В същото време, не съм и лъгала - който ми е задавал "така скандалния въпрос" е получавал положителен отговор. Аз не се срамувам от себе си и чувствам се прекрасно в кожата си на тази планета в този свят.
Твърдението за бройкаджийството - ми сваляй ги и сега. По никакъв начин маниера на "сваляне" не би се променил - е хайде да кажем, леко отклонение около 5%. Бъди чаровна, забавна, красива и сексапилна в този свят и лично искам да ми покажеш жената, която няма да бъде поне мъъъничко заинтересувана от теб. Любопитството ни е в кръвта, все пак Wink Наскоро гледах "The real L word" и когато прочетох поста ти, първата ми мисъл беше имено този сериал. (Препоръчвам ти да го гледаш, ако не си. 3 сезона с по 9 серийки, много бързо се преглеждат Smile ) Когато видиш как живеят мацките там, и тъй като това е real, не е сценарий, колажи, декори и подобни, ще видиш, че твоята "фантазия" не е чак толкова фантастична Wink
Lolly

Брой мнения : 108
Възраст : 28

Писане by Layer Cake on Чет 30 Май 2013 - 10:24

Lolly написа: Бъди чаровна, забавна, красива и сексапилна в този свят и лично искам да ми покажеш жената, която няма да бъде поне мъъъничко заинтересувана от теб.

Very Happy Точно такава съм си, обаче това "мъъъничко" въобще не ми стига, аз винаги искам много.
Иначе поста ти е много позитивен, категоричен и нахъсващ, което много ми харесва и сериалчето ще прегледам.....аз въобще не знаех че го има.
Layer Cake

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Страница 1 от 3 1, 2, 3  Next

Върнете се в началото