Смисълът на любовта?

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

Смисълът на любовта?

Писане by Passion and Poison on Нед 3 Фев 2013 - 23:47

Все по-често започвам да си задавам въпроса "Има ли смисъл от тая пуста любов?". Дали няма да е споделена, дали единят ще нарани другия.. кратки моменти на щастие за сметка на много ядове и главоболия. Семейната и приятелската любов ми е ясна, но тази.. тази любов не спира да ми създава главоблъсканици. Адски рядко се среща споделена и истинска любов.. и все пак всеки от нас неспирно я търси. Всеки път се опарваме (някои направо се палим Very Happy ) и пак упорито си я искаме и издирваме. Ясно ми е защо всеки от нас има нужда от нея, но май 90% от връзките в наши дни се градят на фалш и са безсмислени. Обмислям два варианта: или да стана безсърдечна кучка, която само да си прави удоволствията или да постъпя в манастир Интересно ми е да разбера вашите позиции по въпроса за магданоза.
Passion and Poison

Брой мнения : 574
Възраст : 22
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Re: Смисълът на любовта?

Писане by Erdbeben on Пон 4 Фев 2013 - 2:11

Днес гледах нещо много хубаво по темата:
http://www.btv.bg/shows/neka-govoriat/videos/video/607555234/slug/
Erdbeben

Брой мнения : 751
Възраст : 25

Писане by I didnt wanna do it on Пон 4 Фев 2013 - 15:47

Има смисъл... Когато човек е влюбен е най-щастлив. Обаче това се отнася за случаите, в които чувствата са и от двете страни и са достатъчно силни и сериозни, за да се получи. Иначе - нищо хубаво не се случва :wine:

I didnt wanna do it

Брой мнения : 675

Писане by Layer Cake on Пон 4 Фев 2013 - 18:32

Ако идеш в манастир може да попаднеш на някоя красива лесбо монахиня Very Happy а ако станеш безсърдечна кучка рано или късно пак ще се намери някоя която да те превърне в добро котенце ....решението е съвсем в друга посока.
Приеми че смисъла на любовта е във всеки един щастлив миг който ти е дала любимата без значение дали е 1 или са 1000 миговете си остават завинаги твои и никой не може да ти ги вземе дори и да си тръгне от теб.
Малко повече опит + малко изучаване на женската психика ще помогнат да разпознаваш фалша......
И не им се ядосвай много много защото повечето мизерии ги правят поради лични страхове, личностни комплекси и всякакви подобни недъзи на личността.
Layer Cake

Брой мнения : 101

Писане by ... on Вто 5 Фев 2013 - 12:37

Имам чувствота,че сме програмирани!Всички живи същества на тази планета имат нужда от любов!Друг е въпросът,че някои не си го признават,други никога не я срещат,трети- нямат късмет!Факт е обаче,че животът ни би бил безсмислен и празен без любов!Така,че смело напред! Smile

...

Брой мнения : 234
Местожителство : НЕактивен !

Писане by ivkapivka888 on Чет 7 Фев 2013 - 10:14

За мен пък нещо по-смислено от любовта на тая пуста земя няма! Не мога да живея без любов, ако не вярвах в любовта отдавна да бях полетяла от терасата... Ако нямаше любов и ние нямаше да сме тук. Любовта движи света.... или поне моя свят в главата ми - със сигурност! Може два бръмбара да ми летят в главата, но са влюбени един в друг... Smile
ivkapivka888

Брой мнения : 428
Възраст : 26

Писане by Slimsss_ on Съб 16 Фев 2013 - 19:03

@Passion and Poison - Темата ти е от доста време , ама нещо днеска са ме налегнали "Размисли и страсти" , та реших да поспамя малко форум и да си кажа мнението тук там ... Обещавам няма да е много дълго ! Very Happy

Разбира се , че любовта има смисъл ... Но много рядко през съзнателния ни живот обичаме така истински и така безрезервно , както се описва по книги или по филмите .. Не е казано , че я няма , но просто в днешното забързано време .. Изградено от финансова несигурност и това , че хората си поставят не за цел да имат човек до себе си който да обичат , а да живеят на принципа " Нищо не е вечно " . Много е важно когато намериш човек с който искаш да си , да не подхождаш с мисъл " няма много да се увличам , че накрая пак ще рева " , а просто да се отдадеш на момента . Вярвам в съдбата както и , че тя си знае работата и ако не е писано просто двама души няма да са заедно , но това не значи че докато са не могат да си дадат всичко от себе си ... Хубавото на това да обичаш е , че дори и да има край е важно да си вземеш поука от него .. А не " пак ме нараниха , почвам да им .... аз ся " ! Прави ми впечатление , че доста хора разсъждават по този начин .. След 2-3 неуспешни връзки и почват да се настройват негативно и да се държат като безчувствени "говеда" .

За мен смисъла е на това , че просто така се раждаме , навсякъде виждаме любов , първо майчината , после приятелска и т.н. Просто човек не може да живее без любов , не е програмиран по този начин и винаги я търси ... И винаги я иска и тайно винаги има надежда !

Когато обичаш всичко ти се струва по-лесно , така хората се мотивират да правят различни неща ... Постигат цели който са били недостижими за тях , разкриват им се нови хоризонти и т.н.

Когато обичаш , но да обичаш истински се чувстваш пълноценен , виждаш изражението на любимия ти човек , това те радва , започваш да обръщаш внимание на по - малките неща , чувстваш се щастлив ... Та нали това е смисъла на живота ??? Или смисъла вече в днешно време е , да имаш кинти и жени и да имаш по-голяма бройка ...

Не се срамувам от хората с който съм била , всеки ме е научил на нещо , не се срамувам и да си призная , че бившата ми приятелка , макар и малка ме научи на адски много неща и я ценя ужасно много !!!

" Обичай за да бъдеш обичан " !
Slimsss_

Брой мнения : 74
Възраст : 27
Местожителство : Пловдив

Писане by Неактивен on Съб 23 Фев 2013 - 4:20

1) Рефреш
2) Напълване със съдържание
3) Порастване
В различни етапи от живота ми, смисълът от любовта ми е едно от горните.
П.С. Понякога не става дума само за любов между любовници, а и между други близки.
Неактивен

Брой мнения : 103

ЗА ЛЮБОВТА МОГА ДА КАЖА САМО ТОВА...

Писане by Aleksa on Пон 25 Фев 2013 - 17:55

ЛЮБОВТА Е ПО СИЛНА ОТ ВСИЧКО,
ТАЗИ ЛЮБОВ ИСТИНСКАТА И НЕПОБЕДИМА,
РАЖДА ЖИВОТ И СЛЪНЧЕВО УТРО,
ВЗИМА УМЪТ ТИ С НАЙ-ПРЕКРАСТО ЧУВСТВО

КРАДЕ МИГОВЕ СПОДЕЛЕНИ,РИСУВА ПОРТРЕТИ
С ЦВЕТОВЕ ПАСТЕЛНИ,ПРАВИ ЧУДЕСА
СЪБИРА В ЕДНО РАЗБИТИ СЪРЦА

ЗА ЛЮБОВТА НЯМА ПРЕПЯТСТВИЯ НИТО
ВРЕМЕ,ТЯ ДАВА МНОГО НО МОЖЕ И ВСИЧКО
ДА ТИ ВЗЕМЕ

ВРЪЩА ВЯРАТА В КРАСИВИТЕ НЕЩА,
СПАСЯВА СЛЕПЦИТЕ ОТ ПРОПАСТТА,
КАРАТЕ ДА МИСЛИШ САМО ЗА ЕДНО ДА Я СПОДЕЛИШ
С ЛЮБИМОТО СЪЩЕСТВО!
Aleksa

Брой мнения : 73

Писане by Ins@ane on Пет 22 Мар 2013 - 22:06

Любовта е винаги свързана с болката. Болката ни помага да израстнем и укрепнем душевно. Наистина, има градивен смисъл.
Ins@ane

Брой мнения : 189
Възраст : 24

Писане by shy_ on Съб 23 Мар 2013 - 0:10

ВСИЧКО!
shy_

Брой мнения : 40
Местожителство : And I feel so much depends on the weather So is it raining in your bedroom?

Писане by Koteto_94 on Пет 28 Юни 2013 - 13:23

Има смисъл,само когато се чувстваш щастлив.Ако си нещастен,това не е любов.
Koteto_94

Брой мнения : 42
Възраст : 24

Писане by Erdbeben on Пет 11 Окт 2013 - 19:07

Не искам да пускам отделна тема за едно клипче, затова ще използвам тази. Просто няма друг клип, който така да ме е докоснал (поне в последните години).
Erdbeben

Брой мнения : 751

Писане by Гост on Съб 12 Окт 2013 - 13:51

Разбира се, че има смисъл любовта, все пак тя е едно общуване "по-отблизо", а всяко общуване е вид обучение, било то приятно, а понякога не.
То не е казано, че първия път когато я изпиташ и ще останете "завинаги" заедно, но пък почти винаги "излизаш" от такива отношения с повече опит и с интересни и надявам се приятни спомени. Хората се събират и разделят не само в любовта, а и в приятелството, там боли не по-малко, но поуката си остава. Важно е обаче ще я приемеш ли и ще продължиш ли напред или ще си държиш и стискаш болката докато минат няколко години и осъзнаеш, че си отделил повече време, отколкото е било нужно.
А любовта сама по себе си е много приятно чувство, особено когато е споделена, пък и няма лошо да я изпиташ няколко пъти с различни хора хахахах, разнообразие и движение да има, живота е кратък! Smile Wink Embarassed 

Гост
Гост

Писане by Гост on Нед 13 Окт 2013 - 12:33

Passion and Poison написа:Все по-често започвам да си задавам въпроса "Има ли смисъл от тая пуста любов?".  
Това е като "Има ли смисъл в живота" или "Why we exist?"Very Happy 
Има смисъл, разбира се, това не значи че всеки трябва да го разбира /еднакво/.
Не бих се нагърбила с толкова тежка отговорност - да си изяснявам какъв ТОЧНО  е този смисъл и за двете. Но знам какъв не е - удоволствие. За последното хората са измислили пороцитеWink

Ясно ми е защо всеки от нас има нужда от нея, но май 90% от връзките в наши дни се градят на фалш и са безсмислени.
Миличка, ако всеки човек, който предлагаше или търсеше любов, знаеше защо го прави или знаеше какво въобще иска, като начало, може би нямаше да живеем в свят от самотници.Smile
Ама, без да се вторачвам в това, мисля че не са чак такива процентите, а дори да са такива, това не прави автоматично връзките безсмислени. Мисля че всяко нещо се случва по причина. С фалш или без фалш, щом нещо е факт, то не е безсмислено, дори отстрани да изглежда така.Wink

Обмислям два варианта: или да стана безсърдечна кучка, която само да си прави удоволствията или да постъпя в манастир  
Хм. Много хора преди теб съм чувала да разглеждат тези две опции...проблемът е, че кучка не се става - кучка се ражда. А пък манастирите...отдавна не са това, което бяха.

Гост
Гост

Писане by nebb on Нед 13 Окт 2013 - 15:24

Дори и само заради това, че подобно на щастието, любовта носи в себе си плахата надежда за вечност, според мен има смисъл.
nebb

Брой мнения : 401

Писане by jeza_jezaro on Чет 31 Окт 2013 - 12:21

В момента съм в процес на изкореняване на такива мисли. Да, почти всички връзки около мен са фалш, лицемерие и лъжи, но какво пък? Хорара не са виновни. Според мен проблемът се крие във факта, че мозъците ни се промиват от една много ранна възраст - холивуд, медия, сериали, книги и т.н. Там любовта е поставена на един съвършен пиедестал и ни се казва, че едва ли не няма да сме пълноценни хора, ако не сме с любовта на живота си. От където и следва грешното мислене, че ако този човек наистина е любовта на живота ми всичко ще е мед и масло, няма да има трудности, ще сме щастливи като котарак и уискас завинаги.

Което си е доста грешна гледна точка. Всъщност целия процес и подход е сбъркан. Според мен трябва първо да се научим да обичаме себе си и да сме щастливи да сме сами преди да можем да сме с друг. Така наистина ще обичаме човека до себе си, а тя/той няма да служи само, за да запълва някаква липса в нас или защото смятаме, че да сме сами е смъртен грях. Но разправяй.

jeza_jezaro

Брой мнения : 70

Писане by Ihina on Чет 31 Окт 2013 - 20:10

Passion and Poison написа:"Има ли смисъл от тая пуста любов?"
Има! Малко са истински безсмислените неща на тоя свят по моето скромно мнение Smile Естествено може да им е напълно изтрещял смисълът, да е крайно безличен и безразличен, но е присъстващ, дори да е труднооткриваем Smile А вече отговорът на въпроса "Какъв е смисълът на тая пуста любов?" е крайно индивидуален и силно обослуван от опита, животопсихологията, характера и т.н. и прочие на даден човек Embarassed 

Зодията ми е управлявана от планетата на любовта - Венера... И въпреки това смисълът на любовта за мен търпи промени всеки миг. Но няма и как да е иначе... Любовта не е константа... Тя е процес, тя е развитие, тя е движение напред, компромис...

Напълно съм съгласна с jeza_jezaro. Трябва първо да обичаш себе си, за да можеш да обичаш друг. Ако нещо ти липсва в личността, другият не може да ти го даде... и не би следвало да го търсиш в него, а у себе си. Иначе няма да има баланс в двойката. А според мен, за да е успешна една връзка и изобщо каквото и да било в тая вселена - е нужен баланс. Да, може да ни се помогне да постигнем баланс, но не може друг да ни балансира вместо нас...

Ъъъ, нещо от тоя сорт?!? Embarassed
Ihina

Брой мнения : 858
Възраст : 36

Писане by mimok on Пет 1 Ное 2013 - 10:00

Трудно е да приемеш, че самата любов е съвкупност от " всичко" - комплекс от емоции, т.е любов, предателство, компромиси, раздели и откриване на някой качества на самия себе си в някой светлини.
Винаги търсим нещо в партньора си онези качества, които нямаме и или ги имаме, но не сме ги осъзнавали тяхното присъствие в личността си и след време самите ние се чудим какво сме намерили и често сме в неведение самите какво търсим и какво искаме. Трудно е да си обясним собствените си желание и стремежи, отколкото собствените ни амбиции за материалните неща в настоящия момент. Грешката ни са урок и опит да вървим напред и ако си направим равносметка за миналото виждаме колко сме се променили "израснали в личностен план". Без любов не е възможно да се живее, би обрекло нашия свят на една сивота и пълна скука, книгите и филмите са нашата храна за размисъл и възможност да си изградим представа "Какво е любовта и защо я търсим толкова много"
mimok

Брой мнения : 265

Писане by murmrun on Пет 1 Ное 2013 - 11:12

Мога с едно изречение да отговоря на въпроса: Смисълът на любовта е да създава илюзия за смисъл в така или иначе безсмисления ни живот. Трудно се живее със съзнанието, че всичко в крайна сметка е без значение, но всяка дълбаеща докрай аналитична мисъл стига до там и не, няма светлина в края на тунела. Затуй ние хората си измисляме всякакви щуротии само и само да се залъжем, че жалкото ни съществуване би могло да бъде полезно или, осветено от божествена светлина, да ни изведе накрая на някакъв път на дълго личностно развитие. Но като се замислим каква е съдбата на духовно най-извисените личности или на най-развитите интелектуално, червеят на съмнението започва да гризе и се питаме „За чий ми е?” Христос го разпнаха, Стив Джобс бе повален от рака, Джим Морисън предруса и тъй нататък…
Измислят се цели религии, строят се храмове, за да се поддържа идеята, че ние може да сме нищожни, но всяко наше действие се следи там отгоре и някой ни обича просто защото съществуваме. С любовта е същото – издигната на пиедестал навсякъде по света, просто защото всички имаме нужда да обичаме и да бъдем обичани. Това бил висшият смисъл. Ами да, в редките случаи, в които (си мислим, че) тази висша ценност присъства в нашия живот, преставаме да мислим за смисъла и затова решаваме, че сме го постигнали. И тук идва ред на любимата ми реплика: К*р, драги зрители! Понеже всичко е преходно, винаги настъпва онзи повратен миг, в който разбираме, че любов нивгаш не е имало, или че не това е любовта на живота ти, ами една друга, или пък тя тихо и кротко изтлява и изобщо тук вариантите са много, но всичко си има край и ти пак си чукаш главата с въпроса „Какъв беше смисъла от всичко това и как сега да започна да го диря пак?”. Понеже става все по-трудно да се самозалъгваш и в същото време не можеш да спреш, защото ще се гръмнеш. И се успокояваш с мисли като „добре, че не съм мъж и не съм й направил 3 деца, щото тогава мамата си е*ало!” или пък точно обратното, въздишаш омърлушена: „Ах, защо поне едно детенце не ми остана от нея!”
murmrun

Брой мнения : 296
Възраст : 38

Писане by Гост on Пет 1 Ное 2013 - 21:22

Мurmrun, смисълът е философско понятие.

Животът е постоянна промяна. И любовта не е изключение.

„За чий ми е?” Христос го разпнаха, Стив Джобс бе повален от рака, Джим Морисън предруса и тъй нататък…
Да. Но пък защо не помислим нещата откъм обратната гледна точка /която винаги има преимущества, знаеш.../.
Колко ли са били разпнати...десетки, сигурно стотици хиляди, но не всеки от тях е бил Христос. Ежечасно ракът поваля много хора, но не не всеки от тях е изживял живота на Стив Добс. Ежедневно някакви хора предрусват, но не всеки от тях е пял в "the Doors".
Някои промени са неминуема и напълно сигурна част от живота - като смъртта.
Но какво от това? Смъртта не прави живота безсмислен. Както и краят на връзката не прави връзката безсмислена. "Начало" и "край", "раждане" и "смърт" - това са просто рамки във времето. Ако твърде много се фокусираме в рамката, има вероятност да не видим прозореца и ето това вече си е чиста загуба!

Гост
Гост

Писане by Angua on Съб 2 Ное 2013 - 1:26

А дали Морисън се е чувствал по-смислен от поредния предрусал нещастник?

Няма универсален смисъл, нито еталон за любов.   Ако примерно любовта дава усещане за щастие и удовлетвореност - на мен и шоколада ми действа така. Е, тогава смислен ли е шоколада?
За мен отговорът на зададения въпрос (освен, че murmrun e ужасно права) е -зависи с какво сравняваме. На вселенско ниво- абсолютно незначителна. Ако сме в настроение за поезия-  изпълва всичко. И за мен това, че не търся смисъл в любовта по никакъв начин не я принизява. Не е необходимо да категоризираме и обясняваме всичко, което чувстваме, за да го направим истинско.
Angua

Брой мнения : 87
Възраст : 27
Местожителство : Sofia

Писане by stardust on Съб 2 Ное 2013 - 5:15

Лелелеле, колко философски размишления са се изсипали тук... Чак дебют на главоболие започнах да изпитвам от четенето..
Много хубави мнения, много верни, но мисля, че питащата няма нужда точно от такъв вид подкрепа (и май затова не е коментирала някое от мненията до момента). Изхождайки от написаното в "профила" й можем да видим, че тя е ужасно млада и честно казано на нейната възраст и аз съм си мислила нещата, които пише тя тук. Има ли смисъл да обичаш, дали да не се скрия някъде, затворя в себе си, игнорирам всички???
Мила P&P, вероятно сега се чувстваш наранена от някоя връзка или поредица от неуспешни връзки и затова поставяш такива въпроси. Всички сме минавали през това (неведнъж). И сме оцелели. Дай си време. Не търси Любовта. Тя сама ще те намери. От написаното и вижданото по аватара ти, ти си красиво, интелигентно момиче. Не търси причини да отричаш това, че може един ден да си обичана (и глупави алтернативи като "да стана кучка или да отида в манастир"), облегни се на това, че заслужаваш да бъдеш обичана. Загърби старите неща. Няма да успееш веднага или скоро, но времето лекува всичко. Повярваш ли в себе си и в това, че заслужаваш да бъдеш обичана, ще срещнеш Любовта такава, каквато я желаеш. Дори може би не само веднъж. Животът е пред теб с всичките си дарове и уроци!

П.С. Любовта е единствената реалност. Успех!
stardust

Брой мнения : 168

Писане by Гуфи on Вто 11 Мар 2014 - 14:16

Любовта е най аналогичното и хаотично нещо според мен.Едно чувство което или те извисява или те прави пълен глупак.Може да те докара до всякакви състояния.Любовта има смисъл само тогава когато те кара да се чувстваш добре.Има ли ядове и главоблъсканици,и едва ли на някой му допадат тези неща,тва не е любов.До скоро мислех,че след като се ядосваш прим.,изпитваш каквато и да е емоция,около любовта си към даден човек,значи истински го обичаш и ти пука.Да,ама не.Ако блъскаш като вол само и само да "закрепиш нещата/отношенията" тва не е ок.Истинската любов е когато няма лъжа и е искрено.Виждала съм я.И е хубаво.Но все пак-това е най необяснимото,хаотично и аналогично нещо в цялата вселена.
Никой не се е самоубил от злоба примерно,или гняв.А замислете се колко хора са се гътвали я несподелена любов я някоя любовна интрига.Сори че давам пример за това,но наистина е изумително как едно чувство може да те направи на пешка.По темата последно:има смисъл когато е хубаво.
Гуфи

Брой мнения : 47

Писане by Tender_soul on Пон 17 Мар 2014 - 1:15

Любовта-чувство,емоция,главозамайване,който както иска да го нарече,за някои е хубаво, за други не, за мен любовта е мгагия.Тя е нещо много чисто и истинско,нещо между две души,които са се сблъскали ненадейно по пътя си за някъде.Признавам си, това са много силни думи за човек на моята ранна възраст,но мога смело да заявя, че макар и с твърде малкия си опит,имам малка представа за нещата,а и собствено мнение по въпроса.В любовта или си в едната,или в другата крайност,ако има средно положение ,то рядко се нарича любов.Колко красива дума,съсредоточваща в себе си най-голямата сила на света ,пораждала даже войни.Някой ще ме сметнат за леко смахната,заради думите ми,а други ще се съгласят с мен,но не е ли важно, в крайна сметка,щастието на всяко същество...всеки да усети тази топлинка в сърцето си,тази мисъл,от която настръхваш,всеки път,когато се сетиш за любимото същество.Понякога е нужно да минеш през "ада" за да можеш след това да притежаваш споделената любов.Никой не трябва да се обезкуражава,защото рано или късно ще се случи.Не искам да звуча като тотален оптимист,но според мен всичко рано или късно се нарежда и се намират правилните пътища. Всеки има право на собствен избор и за това и любовта ще го споходи,когато човека срещу него е с подобен на неговия,а пък може и абсолютно прогивоположен избор.За бога (не съм религиозна)всеки е различен,та аз съм само на 17 и тепърва ще се сблъсквам с неустоите на съдбата си и ще разбирам как стоят нещата.Но все пак това е моето мнение ;д
Tender_soul

Брой мнения : 13
Възраст : 22
Местожителство : Plovdiv

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото

- Similar topics