За търсенето и чакането.

Страница 1 от 3 1, 2, 3  Next

Go down

За търсенето и чакането.

Писане by UsualSuspect on Нед 6 Яну 2013 - 15:09

Може да е малко особена тая тема, но напоследък имам много поводи да се чудя по този въпрос...
Аз съм доста припряна, доста нетърпелива и импулсивна...за мен ''чакането'' е лукс, който могат да си позволят само безсмъртните...и не обичам да чакам...не обичам да разчитам на ''времето да ми покаже правилния път''...Защото именно времето не играе добра роля за нас.
Но...това съм аз...това е моето виждане...
От друга страна абсолютно всяка мъдра мисъл съветва да ''не търсиш, а да чакаш''...относно любовтЪ...тя сама щяла да те намери... ти само..
стой си там...няма проблем....
Може и да е абсолютна истина това... но ... аз просто не искам да се примиря с това.
Затова искам да знам...толкова ли съм в грешка?
Кое е по-добре? Да ЧАКАШ голямата любов , или... сякаш не е възможно това чакане да се окаже цяла вечност... или да си вдигнеш задника от вас и да обърнеш света , докато най-после не я намериш...

UsualSuspect

Брой мнения : 255

Върнете се в началото Go down

Re: За търсенето и чакането.

Писане by CinnamonSunday on Нед 6 Яну 2013 - 15:29

Да кажем, че аз първоначално бях на мнението да се изчака, да не се дава зор. Само, че пак да кажем, че са ми дошли по-мъдри мисли и именно, че живота е кратък и трябва по-динамично да се изживее (според мене). Та в този ред на мисли ако всеки чакаше времето и си стоеше.. то тогава никой никога нямаше да намери своя човек... значи все пак за да ти се случи нещото някой се е размърдал и е обърнал света. Понякога си мисля, че тези всички "мъдрости" на които хората вярват като ''времето да ми покаже правилния път'' не са толкова на 100 процента верни просто са им повярвали там някога си и така си е останало. Време е за нещо ново и за разчупване на тази кутийка.
(да се има предвид обаче, че до това съм достигнала след известно "време" аххаха)
пийс

CinnamonSunday

Брой мнения : 92
Местожителство : Sofia

Писане by Letmeloveyou on Нед 6 Яну 2013 - 17:49

Напълно подкрепям това мнение.Аз също съм от нетърпеливите като шило в торба съм и ако нещо не се случи на момента и трябва да чакам и чакам .... то се превръщам в кълбо от нерви.Така че не чакайте любовта да ви намери ами се активизирайте и започвате да чукате на всяка врата докато не ви отвори тази за която си заслужава Wink
Letmeloveyou

Брой мнения : 94
Възраст : 24

Писане by UsualSuspect on Нед 6 Яну 2013 - 17:52

Много се радвам да прочета такива мнения по въпроса...
Защото леко започва с всеки изминал ден да ми омръзва твърдението, че ''търпението е ценност''... Може и да е... Но не и в тоя аспект...
В тоя аспект го намирам за крайно нередно... А и ако всички седнем да ''чакаме търпеливо късмета на живота си'' то кой ще работи с цел постигането му...
Пасивността е глупава.

UsualSuspect

Писане by radiohead on Нед 6 Яну 2013 - 18:19

Ух, ама то въпросът е да знаеш точно какво искаш и да знаеш къде да го търсиш, а това се постига чрез нещо, което затруднява повечето хора, а именно самоанализ и самопознание..
Изглежда ми ненужно да "чукаш на всяка врата".
Сякаш интуитивно не можеш да усетиш човекът, който е "твоята чаша чай", а опитваш хаотично от всякакви сортове, от които пък понякога ти се гади след това и никога не искаш да вкусиш повече от тях..
radiohead

Брой мнения : 130

Писане by Letmeloveyou on Нед 6 Яну 2013 - 20:29

radiohead написа:Ух, ама то въпросът е да знаеш точно какво искаш и да знаеш къде да го търсиш, а това се постига чрез нещо, което затруднява повечето хора, а именно самоанализ и самопознание..
Изглежда ми ненужно да "чукаш на всяка врата".
Сякаш интуитивно не можеш да усетиш човекът, който е "твоята чаша чай", а опитваш хаотично от всякакви сортове, от които пък понякога ти се гади след това и никога не искаш да вкусиш повече от тях..

И все пак ако не сравниш няма как да разбереш кой е точния човек, а това при хора с липса на опит е донякъде +.
Letmeloveyou

Брой мнения : 94

Писане by ivkapivka888 on Нед 6 Яну 2013 - 21:26

И аз много съм се тормозила по този въпрос, не мога да си представя, че примерно след десет години все още няма да съм със голямата ми и ЕДИНСТВЕНА ЛЮБОВ, не искам да си го представям! Но и да искаш няма как да обърнеш света, но дори и да успееш това пак не е гаранция!Щом си избрала да си от търсещите, а не от чакащите (но аз все пак предпочитам да употребя думите търпеливо търсещи), значи така трябва да бъде, за да има търсещи трябва да има чакащи и обратното... и докато трескаво обръщаш света, бъди сигурна, твоя човек ще те чака търпеливо.
ivkapivka888

Брой мнения : 428
Възраст : 26
Местожителство : София

Писане by vesilik on Пон 7 Яну 2013 - 1:45

"Чакането времето да покаже правилният път" не трябва да се приема буквално. Стоейки или борейки се, ние избираме какво да преживеем и какви хора да бъдем. Няма значение дали чакаме или действаме, и в двата случая изживяваме живота си според натурата си. Което ни променя и ни прави хората, които сме. Съответно нещата ни се случват, когато сме готови за тях.
Обиколих половината свят, за да се прибера и да намеря Любовта си тук. Със същия успех можеше да не напускам България. Единственият въпрос е дали щях да съм същият човек.
По-ясно не ми идва как да го обясня. Сори.
vesilik

Брой мнения : 68
Възраст : 47
Местожителство : където си оставя шапката...

Писане by obla4e on Пон 7 Яну 2013 - 13:44

vesilik написа:
По-ясно не ми идва как да го обясня. Сори.
За мен си го обяснила доста ясно /по обясними причини/ Smile
Исках да кажа и аз нещо по темата, ама не ми се "пънкаше" да търся точните думи.
Разбира се, че ако ще да се убиеш да търсиш "нещото" то си идва... случва се... или както и да го интерпретираме, когато си му е времето, или ако трябва да цитирам "когато си готов за него". А всички останали действия или бездействия водещи към това, са именно според нашият дух, нашето състояние или според това, как аджеба чувстваме самия себе си към дадения момент.... Защото според мен няма как или само да "търсим" или само да " чакаме". Аз поне съм правила и двете...........
Човек се "уморява" и от двете понякога......
Не че нещо съм намерила ама това не е по темата.
obla4e

Брой мнения : 232
Местожителство : Pleven

Писане by Lucky13 on Чет 10 Яну 2013 - 10:23

PointOfSuffering, колко добре те разбирам, не е истина! И аз съм такава - много НЕ ми допада да чакам! Страшно много ме влудява да не зависят нещата от мен, да трябва да съм търпелива и т.н., защото за мен това си е примирение с нещата такива, каквито са! А аз не мога така! За съжаление, обаче, понякога и аз не знам какво да направя и тогава просто чакам...нещо да се случи Neutral
Lucky13

Брой мнения : 137
Възраст : 29

Писане by UsualSuspect on Чет 10 Яну 2013 - 12:48

Lucky13 написа:PointOfSuffering, колко добре те разбирам, не е истина! И аз съм такава - много НЕ ми допада да чакам! Страшно много ме влудява да не зависят нещата от мен, да трябва да съм търпелива и т.н., защото за мен това си е примирение с нещата такива, каквито са! А аз не мога така! За съжаление, обаче, понякога и аз не знам какво да направя и тогава просто чакам...нещо да се случи Neutral

А, ето!
Именно! По-точно нямаше как да се разберем...
Напомня ми на това, че напоследък все ми се случват едни такива неща...и приятелите ми кръжат около мен с думите ''примири се с това, примири се с онова''...
Не само в този случай...не съм от хората, на които можеш да им го кажеш това.
Не става така...не се примирявам.
И между другото... аз имам още една моя си движеща мисъл...
Хората чакат някого за себе си с години... а понякога го срещат дори твърде късно.... но пак поглеждат щастието в очите...
Аз пък съм от онези, които искат най-хубавото да се случва сега - на тази възраст... все още съм изключително млада и енергичнa и ми се иска тия неща да ми се случват сега, да изживявам сега...на 23 съм... а още не съм видяла ни една връзка като хората...
нищо пълноценно. Нищо. И това е още една от причините да не ми се чака. Ама хич.

UsualSuspect

Писане by Lucky13 on Чет 10 Яну 2013 - 17:05

PointOfSuffering, ами и аз имам сходни терзания...толкова много греди ми се насъбраха, че ако нещо хубаво не се случи скоро, ще стана пълен темерут! Обаче познай какво - и това не ми се чака! И аз съм на 23, след 2 месеца на 24 и ми кипи всичко отвътре и не издържам! Искам гадже и то сериозно! Искам и да съм в София! Така де...утре ще съм, ама за малко... И после пак трябва да ЧАКАМ нещо да се случи, за да се върна там за постоянно...направо ще изтрещя!!!
Lucky13

Писане by Гост on Чет 10 Яну 2013 - 17:11

Не чакайте... бъдете в очакване. Wink

Гост
Гост

Писане by Lucky13 on Чет 10 Яну 2013 - 17:48

Himalaya हरे कृष्ण написа:Не чакайте... бъдете в очакване. Wink

Тука ще се включа с една моя много любима реплика на английски... "Thank you but NO, thank you!" Neutral
Lucky13

Писане by Shelly on Чет 10 Яну 2013 - 19:26

Аз съм на моменти. Имам моменти, когато решавам, че ми писва от чакане и поемам иниациативата и обикновено резултатът е мако казано катастрофален. После се кротвам и чакам. После пак ми писва и така...
Както написа вчера един приятел във ФБ, ако мога да си позволя да го цитирам "Казват, че правилният човек все някога ще дойде .. Мисля, че моя го е блъснал камион..."
Shelly

Брой мнения : 1191
Местожителство : Пловдив

Писане by nokia on Чет 10 Яну 2013 - 21:59

Мисля, че трябва да я оставиш тя да те открие. Голямата любов.

А междувременно трябва да се поддържаш в такова блестящо състояние и форма, че да й изглеждаш като нещо, за което трябва да впрегне всичкия си потенциал, за да те спечели измежду десетките други кандидатки ;-))

nokia

Брой мнения : 135

Писане by obla4e on Чет 10 Яну 2013 - 23:51

schizophrenic написа:А"Казват, че правилният човек все някога ще дойде .. Мисля, че моя го е блъснал камион..."
Да
а аз на познатото клише "за всеки влак си има пътници"
отговарям
"Този влак не спира на тази гара" или "Влакът подмина гарата" Smile
obla4e

Брой мнения : 232
Местожителство : Pleven

Писане by diamond love on Нед 13 Яну 2013 - 20:53

Не мога да чакам,не искам да чакам ! Тръгвам и ще обърна всичко,та дано я намеря тази любов! Чакането ме изнервя и трябва да правя нещо по въпроса постоянно :д
diamond love

Брой мнения : 40

Писане by UsualSuspect on Пон 14 Яну 2013 - 13:05

diamond love написа:Не мога да чакам,не искам да чакам ! Тръгвам и ще обърна всичко,та дано я намеря тази любов! Чакането ме изнервя и трябва да правя нещо по въпроса постоянно :д

yeah, same here...почва адски много да ми дотяга ... в този аспект,времето спря... Neutral

UsualSuspect

Писане by diamond love on Пон 14 Яну 2013 - 13:28

И аз имам чувството че времето е спряло ии все се питам след колко ли време ще се случи нещо ебаси :Д
diamond love

Писане by Елена on Вто 15 Яну 2013 - 11:14

obla4e написа:
"Този влак не спира на тази гара" или "Влакът подмина гарата" Smile

Влакът се Счупи, майна. Sorry, нямаше как.

И към темата:
Може и да търсиш, и да чакаш едновременно, и няма ник'во, съвсем никакво значение. Значи ти си нещо си там, човече, човечка, и си вървиш по пътя (живота) и идва нещо, но ти не знаеш какво е то и какво се очаква от теб. Обаче следващия път може и да знаеш, или пък не, от теб зависи (а дори и това не е сигурно). Просто трябва да минеш през някои неща и както се казва, ако имаш малко мисъл в главата или усет към тези неща, или whatever, става, иначе не. И си продължаваш, вървиш ли, вървиш. И така.
Следователно няма толкова голямо значение дали ще търсиш по барове, в нета, или просто ще си живееш живота. Или става, или не. Т'ва все едно - Ми аз няма пък да се примиря с гравитацията - ами заповядай, но хипотетично би успяла някъде извън тази планета, и ако успееш - честито.
И ситуацията няма нищо общо с това дали ще правиш хиляди неща или ще си висиш, излежавайки се у вас, надявайки се инкасаторката да е Голямата ти любов, естествено. Говоря за чисто вътрешно усещане. И аз харесвам търсещи хора, но не тези, търсещи Голямата си любов, разбираш ли .. Семантика.
Елена

Брой мнения : 518
Местожителство : Центърът на света

Писане by shy_ on Сря 16 Яну 2013 - 18:36

Ох,голяма е темата за голямата любов..На няколко пъти ми се е случвало,незнам дали е точно любов,но са няколко магически моменти,секунди,в които може да се породи нещо много истинско,някакво начало.Това,което написа jesika "И си продължаваш, вървиш ли, вървиш. И така.'',много ми хареса! И въпреки,че си открила,някой точно за теб,то е за миг,миг,който отлита ей така и ти продължаваш да вървиш,и вървиш сам,и да се надяваш да ти се случи отново.На света има толкова много красота,че сърцето боли от НЕЯ.. Ако я откриеш и я задържиш,това е ТЯ,болката,жената,съдбата...дам това е ТЯ
shy_

Местожителство : And I feel so much depends on the weather So is it raining in your bedroom?

Писане by Marinki on Чет 17 Яну 2013 - 15:22

Бях написала цял роман и реших да попитам своята огромна любов какво мисли по въпроса... някакси предусещах, че колкото и да е дълго, няма да е чак толкова, колкото моето. Оказах се права. Enjoy:
"Да се чака отпада веднага, да се търси също, защото когато търсим, ние искаме нещо определено да ни се случи.
Аз за първи път узнах какво е истинската любов и как се усеща тя, когато бях на 5 или 6 години, съвсем малка. Не съм знаела как да я определя с думи, нито съм си представяла определен човек. Просто усещах в мислите си, с тялото си и сетивата си; усещах вълнение, което ме обземаше цялата и главата ми се завърташе до полуда! Мислех си само за това колко е прекрасно да обичаш и никога не съм си представяла и за момент, че няма да бъда обичана или че всеобхватната любов е невъзможна – изключих го като възможнoст за себе си. И така, за мен съществуваше единствено и само вариант да обичам страшно силно, но не съм си представяла да ми отвръщат реципрочно на чувствата, нито съм си представяла, че ще ми дадат повече. Единственото нещо, което правех, защото знаех, че ще ми гарантира успех и което прилагам и до днес е: не мисли, че ще бъдеш нещастен, пожелай си щастие и любов. Така знаех, че винаги ще бъда щастлива.
Не съм търсила човек, когото да обичам, нито съм избирала на кой да дам, просто съм давала според това, от което са се нуждаели хората. Винаги съм знаела, че с всеки един от тях, от самото начало – това не е любовта, която познах само като усещане като малка. Никой от тях не беше любовта на живота ми, но с всеки един от тях можех да се разбера, така, че да им помогна или дам това, от което имат нужда. Всеки човек иска нещо, просто трябва да разберем какво е то. Точно заради неразбирането много хора не могат да бъдат дълго във връзка.
Когато видях теб за първи път, също не знаех, че ти си това, което наричат „любовта на живота ми”. За мен това е супер смешно определение. Към теб тогава усетих ужасно силно привличане, без натиск, без крещене, без нищо, което да ме провокира да те търся и да търся близостта ти. Усетих наслада, че те срещнах, това беше! Нали знаеш как хората се втурват към някой, когато усетят, че има привличане? Е, при мен нямаше такова нещо. Аз само се наслаждавах на момента. Не бързах, не се втурнах. Когато бързаме, знаеш как изпускаме нещата. Преди 14 години аз не се втурнах към теб. Не само, защото беше заета, ами защото усещах, че ще се разминем и не беше време. Минаха достатъчно години, в които не те забравих и не забравих онова чувство на наслада. Когато се видяхме пак – отново изпитах същото чувство, но ПАК не се втурнах, исках да се насладя на усещането. Този път обаче знаех, че е време. Знаех го, преди да те видя; преди да дойдеш в онова заведение дори. Знаех го от няколкото думи, които разменихме преди това. Само заради начина, по който те УСЕТИХ да ми говориш в интернет…. И си те представих и ти се оказа ТОЧНО такава, каквато си. Онази вечер, когато се видяхме, беше като тържество за мен. Предварително знаех, че ще се имаме. И към края на вечерта ти вече бързаше да ми го подскажеш, но аз вече го знаех.  Онази вечер се сбъдна една мечта за мен: мечтата ми от много малка да живея с онова усещане за любов в себе си. И макар, че цял живот съм обичала и давала, и влюбвала, винаги знаех, че това е нищо в сравнение с това, което можех да имам. Ти ми донесе наслада, която усетих по същия начин като онази любов, в този момент съвсем ясно си спомних какво ТОЧНО е чувството. След това трябваше да мине някакво време, преди да бъдем заедно: време, в което аз не съм те чакала. Не съм мислила за теб. Не съм те чакала. Просто не съм те забравяла и си съществувала за мен  Не си спирала.
Когато се видяхме в онова заведение за пръв път след 14 години, аз вече бях сигурна коя си и какво изпитвам към теб. Не само това: знаех, че ще се имаме и само предусещах колко е голямо това, което ни е предложено. Ние само трябваше да го вземем.
Разбираш ли, любовта не се чака! Не се търси! Не се провокира! Не трябва да си наивен! Не трябва да си я измисляш! Не можеш да настояваш! Нито да я изстискваш! Тя не е измислица! Не е компромиси! Не е борба! Не е дом! Не е семейство! Не е секс! Не е нищо крайно! Тя е нещо, с което се раждаш. Нещо, което не трябва да забравяш НИКОГА, защото после ще ти е прекалено трудно да си спомниш и може и да не успееш. Ако не я забравяш – няма да ти се налага да я търсиш. Тя наистина сама те намира, но не в буквалния смисъл. И ако човек успее да запази своето мъничко Аз, веднага ще усети когато това се случи. Няма да пропусне момента, няма да нарани човека до себе си и после да съжалява, няма да чака и да се оглежда. Няма да търси нещо определено. Защото няма нищо определено в човека, когото обичаш. Любовта е една единствена.”
Marinki

Брой мнения : 206
Възраст : 36

Писане by just_me21 on Нед 20 Яну 2013 - 13:42

Аз лично не мога да седя и да чакам нещо да се случи в животът ми.Нямам грам търпение... Smile
just_me21

Брой мнения : 1
Местожителство : Варна

Писане by ... on Сря 28 Авг 2013 - 13:23

Ако всички чакаме тогава няма да има кой да търси !  
Всичко е до късмет според мен и естествено не трябва да си стоим затворени вкъщи чакайки някой да почука на входната врата!

...

Брой мнения : 234
Местожителство : НЕактивен !

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Страница 1 от 3 1, 2, 3  Next

Върнете се в началото