Печатница

Предишната тема Следващата тема Go down

Печатница

Писане by БлатнаФея on Сря 12 Сеп 2012 - 20:47

Търся малка печатница в София, която обаче печата вестници. Ще се радвам на съвети от личен опит - тоест, ако лично сте се възползвали от услугите на такава печатница. Намерих някои в интернет, но все още имам нужда от препоръка, за да реша. Големите печатници, които печатат вестници, са прекалено скъпи, а и като чуят за какъв тираж става въпрос, едва ли ще им се занимава. А пък малките... не пишеше в обявите да печатат вестници и реших, че ще е много глупаво да ги питам, при положение, че не е изрично отбелязано сред услугите им.
Благодаря ви предварително.
БлатнаФея

Брой мнения : 580

Върнете се в началото Go down

Re: Печатница

Писане by semper_fi on Чет 13 Сеп 2012 - 11:12

Блатна, може ли малко повече информация по отноешние на тиража и обема на вестника като цяло?
Работила съм с няколко офсетови печатници за малки тиражи. Когато става дума за по-специален вид печат (вестник, списание, лепенки за всевъзможни мебели и т.н.) съм бил най-доволна от [url=Jpoint]http://www.j-point.net/[/url]
И като цени са съпоставими и работят много читаво. Но те са добри основно за малки, не регулярни поръчки. Иначе стават скъпи.
Ако говорим за постоянна медия, която да се издава регулярно, трябва да се използва вестникарска хартия и тиража ще изплати правенето на матрица, тогава действително е по-добре да бъде печатница, специализирана в това. Имам близък приятел, който работеше в такава (една малка до КАТ), ако ми дадеш повече информация, ще мога да разпитам за по-точни условия и да те свържа с нужния човек там.
Много е важно:
1. Каква хартия и формат? А3, А2?
2. Кой ще прави предпечатната подготовка?
3. Колко голям е тиража.
4. Колко е обема на 1 брой.
5. Честота на издаване.

Също така в момента работя с Арт Форма, но те са предпечат и печат. Тоест те са малко студио, което обединява поръчките си, поръчва на печатница всичко заедно и по този начин получават по-добри цени. Там набутването е в плащането на услугата за изготвянето на файловете, които се изпращат. Но ако така или иначе няма кой да векторизира изображенията и текста, е удачен вариант.

semper_fi

Брой мнения : 1359
Възраст : 32
Местожителство : София

Писане by БлатнаФея on Чет 13 Сеп 2012 - 11:22

3. Колко голям е тиража.
5. Честота на издаване.

1. Вестникарска хартия, черно-бял, формат А3
2. Какво точно включва предпечатната подготовка? Embarassed За пръв път се занимавам с такова нещо. Знам, че имаме графичен дизайнер... това брои ли се към подготовката?
3. 300 броя в началото, после може да нарасне до 500
4. 10-15 стр. в началото, после може би ще бъдат повече
5. Веднъж месечно

И много ти благодаря за отговора.
БлатнаФея

Писане by semper_fi on Чет 13 Сеп 2012 - 12:57

2. Какво точно включва предпечатната подготовка?
Файловете се оразмеряват към съответния формат (А3), попълват се така, както ще изглежда 1 страница (преди да е сгънат, с всички полета и знаци къде ще се сгъва). Всичко това се прави в .eps или .crd или друг векторен формат (графичния ви няма как да не знае, форматите на фотошоп, общо взето) и по този начин се подава на печатницата. Те от своя страна правят матрицата и пускат печата Smile
Ще говоря с моя човек да видим какво ще ме посъветва и ще ти пиша Smile
semper_fi

Брой мнения : 1359
Възраст : 32
Местожителство : София

Писане by БлатнаФея on Вто 18 Сеп 2012 - 9:57

Ще поговоря с графичния ни дизайнер, тя разбира много повече от тези неща, отколкото аз някога бих могла да разбирам. Ако все пак не може да го направи, ще потърсим човек, който може.
Мерси за разяснението. : )
БлатнаФея

Писане by DAEMON on Съб 10 Ное 2012 - 16:51

БлатнаФея написа:
3. Колко голям е тиража.
5. Честота на издаване.

1. Вестникарска хартия, черно-бял, формат А3
2. Какво точно включва предпечатната подготовка? Embarassed За пръв път се занимавам с такова нещо. Знам, че имаме графичен дизайнер... това брои ли се към подготовката?
3. 300 броя в началото, после може да нарасне до 500
4. 10-15 стр. в началото, после може би ще бъдат повече
5. Веднъж месечно

И много ти благодаря за отговора.
10-15?!!!
това си е фултайм Wink
DAEMON

Брой мнения : 174
Възраст : 47
Местожителство : Sofia