Кажи "Да"

Страница 2 от 3 Previous  1, 2, 3  Next

Предишната тема Следващата тема Go down

Re: Кажи "Да"

Писане by yamamay on Чет 17 Яну 2013 - 22:33

semper_fi написа:Най-редовно пускам! Smile

Част 4 ще е последна от тази книга. Но това е само първата книга Very Happy
След това ще има "продължение" в следващата или поне така е планирано.

Искам още веднъж да ви благодаря за милите думи и за това, че четете моите душевни размисли. sunny sunny sunny
Ако спечеля преди теб от тото,имаш думата и Фиша ми ,за издаване на книгата и не само на нея.Благодаря за Доброто и Качествено четиво искам още,и още ,и още- бих спряла да искам само ако спреш да твориш. Smile
yamamay

Брой мнения : 1538
Възраст : 39
Местожителство : Пловдив

Върнете се в началото Go down

Писане by semper_fi on Пет 18 Яну 2013 - 12:06

Момичета, повтарям се, но благодаря!
За подкрепата, силата и вдъхновението Wink Не забравяйте, че черпя идеи от вас, затова моля, смело разказвайте историите си Very Happy

Старая се да пиша, доколкото ми позовлява времето (най-вече). Не обещавам нищо, защото мразя да не си спазвам обещанията, но полагам всички усилия, за да завърша последната част.
Освен това, искам поне до някъде да приключа с тези момичета, защото имам започнати още 3 книги и поне 10-на разказа, които все не мога да смогна да допиша Very Happy

Искам само да попитам - онази хубава къща-ресторант в Драгалевци, с цветята, реална ли е или е само за книгата?
Реална е, но е в Петровац (Черна гора). Съжалявам Smile

Прекрасен петъчен ден, мили дами и още по-прекрасна вечер :wine:
semper_fi

Брой мнения : 1359
Възраст : 32
Местожителство : София

Писане by Devil's Daughter on Съб 20 Апр 2013 - 17:39

С риск да стана банална, ще може ли малко инфо докъде е 4 част Smile Пролетно, топло и романтично е, би било добре да има прекрасно четиво за нас Smile
Devil's Daughter

Брой мнения : 210
Възраст : 27

Писане by ???? on Пон 20 Май 2013 - 20:37

Стил - не съм специалист по стила и затова не мога да се изкажа за тази тема на професионално ниво.

Сюжет - много реалистичен,емоционално зареден, динамичен, от персонажите лъха действителност,много добри наблюдения на авторката по темата като цяло.

Персонаж - не се наемам да давам оценки на героите, само мога да кажа, че в съзнанието ми по-ясно се откроява образа на Миглена. Независимо, че е представена в една или друга светлина при мен изпъква като стабилен характер, което ми допада. Neutral

От мен отличен.

????
Гост

Писане by Shelly on Пон 20 Май 2013 - 20:41

Всеки си има право на мнение и преференции, но точно Миглена ли? Embarassed
Shelly

Брой мнения : 1191

Писане by ???? on Вто 21 Май 2013 - 9:09

cactus написа:Всеки си има право на мнение и преференции, но точно Миглена ли? Embarassed

Зная, зная...

Като се замисля, би било добре да има и роман Кажи "Не".

На пръв прочит може би образът на Мег изпъква като обиграна бройкаджийка, която се възползва от ситуации, но като цяло моят избор се основава на следните факти:

"И въпреки това, тя безпогрешно улавяше всяка промяна в самочувствието на Ради, всяка тревога, всеки дискомфорт. Това умение придобива този човек само и единствено към този обект, който истински и дълбоко го интересува."
Доказателство за по-сериозното намерение на Мег спрямо Рада. Според мен Миглена се очертава като жена, която би могла да бъде вероятно с почти всеки, който си пожелае, но вниманието й се насочва към Рада.

"Със сигурност не очакваше Рада да й откаже интимност, но ето че младата жена успя да я изненада. Мег не веднъж беше виждала в погледа й онзи копнеж, който потвърждаваше неравнодушието й, но нито веднъж не успя да пробие бронята й... Постепенно в отношението й към Рада се появи онова уважение и респект, което човек изпитва към хората, които го превъзхождат."
Миглена се оказва доста проницателна личност, а не повърхностен характер, за който много неща биха останали незабелязани.

"Защо остави отношенията им да се разпаднат от самосебе си?"
Това означава, че наистина е имало нещо повече между двете преди заминаването на Миглена в чужбина, т.е. от самото начало всичко не е било просто за една нощ.

Доста от инициативите в събитията между двете са на Рада, т.е. Мег в никакъв случай не се натрапва.

Като цяло ми харесва някак си стилът и финесът на Мег (разбира се изключвам притискането до стената на селския момък) и широкия й поглед върху нещата.

????
Гост

Писане by Desire on Сря 12 Юни 2013 - 18:21

Ще започна с малко критика . Първо , по принцип медицина се учи 6 години и след това се кандидатства за специалност, така че Сузи и Криси не може да са трети курс и да имат изпит за специализация . Второ , на места бяха разменени имената на Сузи и Алекс, на места пунктуацията липсваше .Като цяло иначе ми хареса , героите имаха своето развитие и емоционалната натовареност е на ниво . Всички герои са добре образовани и имат страхотна кариера , щеше ми се да има малко повече разнообразие , като социални нива. Таня ми направи най- силно впечатление , заради промяната претърпя и силата на духа .
Desire

Брой мнения : 1

Писане by Marinki on Чет 13 Юни 2013 - 9:21

Първо , по принцип медицина се учи 6 години и след това се кандидатства за специалност, така че Сузи и Криси не може да са трети курс и да имат изпит за специализация .

Може, защото литературата е фикция. Всичко може в нея. Тук не четем публицистика, за да се сърдим за неточности. Именно в неточностите се крие огромно очарование.

Съвсем между другото искам само да спомена, че критикът е такъв преди всичко спрямо автора и в никакъв случай спрямо изолиран текст. Поне така твърдят от катедра Теория на литературата в СУ. За да бъде някой критик, той трябва да познава цялото творчество на автора, по възможност и самия автор (ех, как не ми се е случило да живея по времето на Йожен Йонеско) и когато авторът вземе, че изневери на стила си, критикът може спокойно да го разнищи.
Давам пример с Яворов и неговия абсурден опит в полетата на драмата, наречен "В полите на Витоша" - човекът просто не е ставал грам за този литературен род.
А Вазов с неговите поеми хич няма и да го почвам. "Моята съседка Гмитра" звучи просто "прелестно" на фона на пантеона с епопеята на забравените.
Не, че нещо някого защитавам, само да си кажа, интересно е да се научават нови неща (надявам се)
Marinki

Брой мнения : 206
Възраст : 35

Писане by Shelly on Чет 13 Юни 2013 - 12:43

Desire написа: Второ , на места бяха разменени имената на Сузи и Алекс, на места пунктуацията липсваше .
Само да вмъкна, че когато една книга е публикувана /тоест минала през редактор/ можем да съдим за дребни печатни грешки. Когато я получаваме безплатно, в суров онлайн вид... мисля, че мисълта ми е ясна
Shelly

Брой мнения : 1191

Писане by muleinaaaaa on Пет 5 Юли 2013 - 3:30

Много се зарибих по историйката и нямам търпение да излезе 4та част ;pPp
muleinaaaaa

Брой мнения : 86
Възраст : 25

Писане by sharmen on Нед 21 Юли 2013 - 15:59

Очаквам с трепетно вълнение следващата част скоро ли ще е готова
sharmen

Брой мнения : 37

Писане by :):):) on Нед 11 Авг 2013 - 15:50

И аз чакамSmile
:):):)

Брой мнения : 57

Писане by semper_fi on Пон 12 Авг 2013 - 13:15

Скоро, скоро. Старая се. Но това лято без отпуска не ме мотивира, честно казано. Smile
semper_fi

Писане by Arwen on Пон 12 Авг 2013 - 14:38

Е, недей така, как без отпуска Smile Така не се работи Smile
Arwen

Брой мнения : 30
Възраст : 29
Местожителство : Русе

Писане by semper_fi on Пон 12 Авг 2013 - 16:15

И аз това казвам, ама на.
Още по-малко така се пише. В този стрес, нормално е да се окаже, че хората учат медицина 3 години Very Happy
semper_fi

Писане by Arwen on Съб 17 Авг 2013 - 17:16

Хахаха Smile Поне да не ни се налага да ходим по лекари в такива случаи Smile
Arwen

Брой мнения : 30
Възраст : 29
Местожителство : Русе

Писане by Erdbeben on Нед 18 Авг 2013 - 10:15

Аз чакам само от един пет минути (точно дочетох част 3), но ми се струва цяла вечност. Надявам се да има продължение на историите в другите книги. И да си ги получим скоро! Много е добра историята, героите са истински, никой не е идеализиран. Драмите (за съжаление) са ужасяващо реални, не се повтарят едни и същи неща на различни герои, не се случва всичко гадно на един. Достоверно, завладяващо, красиво. Хайде, пиши по-бързичко Very Happy
Erdbeben

Брой мнения : 751
Възраст : 24

Писане by zumba989 on Нед 18 Авг 2013 - 18:59

Аз кво да кажа като чакам от три дни четвърта част
zumba989

Брой мнения : 49
Възраст : 19

Писане by Вишна on Пон 19 Авг 2013 - 9:18

Някои чакаме и от повече. Търпение, девойки, търпение Wink
Вишна

Брой мнения : 267
Възраст : 26

Писане by zumba989 on Сря 21 Авг 2013 - 13:29

Мале няман търпение да дойде момента в който някой ще напише: "Ето я и 4 част" или нещо подобно
zumba989

Брой мнения : 49
Възраст : 19

Писане by nebesna on Нед 12 Яну 2014 - 23:17

С риск да досадя, и все пак би било прекрасно да дочетем продължението на историята.
nebesna

Брой мнения : 14

Писане by semper_fi on Сря 25 Юни 2014 - 16:40

Четвръта, последна част на "Кажи Да"

Мили девойки,
въпреки дългият период на писане и редакция, финалът на книгата е публикуван.
Надявам се да ви хареса :wine: 
semper_fi

Писане by Просто Аз on Сря 25 Юни 2014 - 17:24

Благодарим ти,semper_fi!  :wine: 
Просто Аз

Брой мнения : 714
Местожителство : въображаеми светове

http://onemorepieceofshit.blogspot.com/

Писане by Шарената_сянка on Сря 25 Юни 2014 - 17:57

Това вече е перфектен завършек на вечерта, благодаря Smile
Шарената_сянка

Брой мнения : 217

Писане by nebesna on Сря 25 Юни 2014 - 20:13

здравейте, не мога да отворя линка за четвъртата част, имате ли представа защо, благодаря ви, сигурна съм че е страхотен и нямам тръпение да го прочета Smile
nebesna

Брой мнения : 14

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Страница 2 от 3 Previous  1, 2, 3  Next

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото